سخن روز: --- اشتباه کردن، اشتباه نیست، در اشتباه ماندن، اشتباه است. ( ناشناس) ---

از ما حمايت کنيد
به مهندسي جوش امتياز دهيد

ارسال پاسخ 
کیفیت دوره های آموزشی کوتاه مدت
۱۳۹۳/۵/۴, ۰۵:۵۹ عصر
ارسال: #10
RE: کیفیت دوره های آموزشی کوتاه مدت
سلام و ممنون بابت راه اندازی بحث درباره دوره های کوتاه مدت:
باید عرض کنم که مشکلات در این زمینه زیاده و اون اینکه هیچ گونه استاندارد یا ضابطه ای برای برگزاری چنین دوره هایی نیست. چه در مورد شرکت های برگزار کننده، چه تجهیزات مورد نیاز برای ارائه در کلاس، چه مدرسین، و چه قیمت گذاری دوره ها، چه مدت زمان برگزاری و چه مراجع صدور گواهی نامه. متاسفانه شاهد بازاری بی هدف و سردرگم هستیم که برای شرکت کنندگان و دانشجویان دوره ها عموما سود خاصی نداره. این رو نمی گم که دوره ها کلا مفید نیستن. اما میزان مفید بودن اون ها (که متاسفانه مقیاسی برای سنجشش هم وجود نداره) رسما برمیگرده به تعهد اخلاقی و کاری موسسه برگزارکننده. اونم نه به دیگران، بلکه به خودش! هم از باب انتخاب مدرس شایسته (شخصی که علاوه بر دانش و تجربه، بعنوان یک آموزشگر حرفه ای بیان مناسب داشته باشه و بتونه مطلب رو به بهترین شکل انتقال بده) هم از باب تجهیزات کمک آموزشی و هم محیط مناسب برای اجرای دوره و البته که خدمات پس از فروش.
اونچه متاسفانه این روزها به شدت شاهدش هستیم بی تعهدی شدید در اجرای دوره هاست. با توجه به حضور نزدیک به دوازده ساله ام در مبحث آموزش، این روزها شاهد شرکت هایی هستم که بدون در نظر گرفتن هیچ کدوم از ملزومات اقدام به برگزاری دوره ها (یا بصورت اسمی برگزاری دوره ها!) می کنن. کمترین زمان، بدون تجهیزات، ضعیف ترین مدرسین ممکن، بدون هیچ خدماتی به مشتری و در کل هر کاری برای کاهش هزینه ها و دریافت پول از مشتری بنده خدای از همه جا بی خبر.
جدیدا که بازار فروش گواهی نامه هم به شدت باب شده و مراجعان زیادی دارم که سرتیفیکیت های خریداری شده بدون گذروندن دوره رو بهم نشون میدن که مثلا گواهی نامه سطح دو اولتراسونیک رو به قیمت مثلا 150 هزار تومن خریداری کردن! راهش اما همچنان که دوست عزیزم آقای ایمانیان مطرح می کنند استاندارد سازی هستش در همه مقوله ها و ابعاد برگزاری دوره های اینچنینی. از شرکت ها گرفته تا مدرسین تا دستورالعمل استاندارد برای دوره ها و البته به نظر من صدور گواهی نامه ها از مرجع استاندارد. شده و معتبر برای اینکار. نه هر کسی به صرف فلان و بهمان حق امضا. بشرطی که همین استاندارد سازی ایندفه خودش مجالی نشه برای کاسبی بی تعهد برای افراد دیگه. عذر می خوام از پرگویی. ممنون از آقای کلورزی عزیز.
ارادتمند. گنجی.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
RE: کیفیت دوره های آموزشی کوتاه مدت - mohammad.ganji - ۱۳۹۳/۵/۴ ۰۵:۵۹ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان