سخن روز: --- اشتباه کردن، اشتباه نیست، در اشتباه ماندن، اشتباه است. ( ناشناس) ---

از ما حمايت کنيد
به مهندسي جوش امتياز دهيد

ارسال پاسخ 
QW-453
۱۳۹۲/۲/۲۳, ۱۰:۳۲ صبح
ارسال: #1
QW-453
با سلام و احترام.

لطفا در مورد جدول QW-453 قسمت PERFORMANCE QUALIFICATION TESTING در مورد ابعاد تست کوپن و ضخامت و NOTE 6راهنماییم کنید. ممنون
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۱۳۹۲/۷/۲۹, ۰۲:۳۰ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱/۳۱ ۰۳:۲۳ عصر، توسط Hooman_Nikpoor.)
ارسال: #2
RE: QW-453
(۱۳۹۲/۲/۲۳ ۱۰:۳۲ صبح)mahyar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و احترام.

لطفا در مورد جدول QW-453 قسمت PERFORMANCE QUALIFICATION TESTING در مورد ابعاد تست کوپن و ضخامت و NOTE 6راهنماییم کنید. ممنون

با درود

جدول فوق در ارتباط با محدوده تایید ضخامت برای رویه و عملکرد و نمونه تست های لازم برای فرایندهای Hard Facing و Overlay برای مقاومت به خوردگی و سایش می باشد.

1- این جدول دارای 5 ستون می باشد که ستون نخست ضخامت تست کوپن را می دهد (یعنی ضخامت نمونه ای که قرار است جوشکاری شود)
2- ستون دوم برای Overlay مقاومت به خوردگی است (یعنی نمونه هایی که قرار است برای مقاومت به خوردگی تست شوند) و نشان دهنده بازه تایید ضخامت پس از آزمون می باشد
3- ستون بعدی تعداد نمونه های لازم برای تست های مورد نظر می باشد که در زیر نویس های جدول توضیحات تکمیلی آورده شده.
4- ستون چهارم برای Hard Facing مقاومت به سایش است (یعنی نمونه هایی که قرار است برای مقاومت به سایش تست شوند) و نشان دهنده بازه تایید ضخامت پس از آزمون می باشد
5- ستون بعدی تست های لازمی که باید روی نمونه انجام شود را تعیین کرده

برای درک بهتر جدول موضوع را با مثالی ادامه می دهم.
فرض می کنیم که در سایت قرار است قطعاتی با ضخامت های مختلف از 15 تا 30 میلی متر تحت عملیات جوشکاری Overlay (مقاومت به خوردگی) قرار گیرند. پس باید به گونه ای انتخاب ضخامت تست کوپن را انجام دهیم که در ستون دوم به ما بازه مجاز که بتوان در سایت تمامی ضخامت های فرض مسئله را پشتیبانی نماید، بدهد. مثلن اگر ضخامت تست کوپن را 10 میلیمتر انتخاب کنیم در ستون دوم بازه تایید آن می شود از خودش تا بازه ضخامت نامحدود (یعنی از 10 میلی متر تا نامحدود) و اگر ضخامت تست کوپن را 25 و یا بیشتر در نظر بگیریم مطابق ردیف آخر از 25 میلیمتر تا بازه نامحدود.
پس برای اینکه فرض مسئله برآورده شود باید ضخامت تست کوپن ما دستکم 15 میلیمتر باشد که بتوان همه ضخامتهای موجود در سایت را جوشکاری کرد.
در بند 1 از زیرنویس جدول ابعاد تست کوپن را توضیح داده :
- برای Qualification ابعاد باید دستکم 150 * 150 میلیمتر باشد. برای overlay هم باید 38میلیمتر عرض و 150 میلیمتر طول داشته باشد.
-برای تایید لوله، طول لوله باید دستکم 150 میلیمترو قطر به اندازه ای باشد که نمونه لازم را بتوان از آن خارج کرد. همچنین فرایند overlay باید در کل محیط لوله اعمال گردد.
- جهت تایید عملکرد (performance) برای فرایندهایی که رسوب جوش با پهنای بیش از 13 میلیمتر می باشد، پوشش جوش باید شامل 3 ردیف جوش کنار هم در لایه نخست جوشکاری باشد.

در آیتم 6 گفته است که تست کوپن را برای در آوردن نمونه خمش جانبی باید جوری تکه تکه کنند که نمونه عمود بر مسیر جوشکاری باشد مطابق با QW_161 . نمونه ها باید از جاهایکه در QW- 462.5 بندهای c و d مشخص کرده خارج شوند.

با آرزوی موفقیت
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان