از ما حمايت کنيد
به مهندسي جوش امتياز دهيد

ارسال پاسخ 
مرتب کردن دندان
۱۳۹۶/۱۲/۱۹, ۰۲:۰۳ عصر
ارسال: #1
مرتب کردن دندان
آیا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بدون انجام ارتودنسی میسر می باشد؟

بعضی از دندانپزشکانی که متخصص ارتودنسی نیستند با دیدن نگرانی بیماران برای انجام ارتودنسی و طولانی بودن درمان ارتودنسی اقدام به مرتب کردن دندان های بیمار بدون ارتودنسی می کنند.

این کار ممکن است با تراش دادن دندان ها در نواحی که بیرون زده است انجام شود. یا فاصله دندان ها به وسیله کامپوزیت و یا لمینیت پر می شود. این عمل بین دندانپزشکان با نام دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در یک جلسه یا ارتودنسی سریع و یا ردیف کردن دندان ها بدون ارتودنسی انجام شود. البته ارتودنسی با لیزر نیز نام دیگر این کار است.

البته این کار می تواند آسیب های زیادی را به دندان ها وارد کند و حتی ممکن است بعد از چند سال لازم باشد دندان ها به طور کامل کشیده شوند. به همین دلیل توصیه می شود بیماران برای ردیف کردن دندان ها حتما به دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مراجعه نمایند.
دکتر شاهین شادالویی یکی از بهترین متخصصان ارتودنسی است که می تواند بهترین راه برای مرتب کردن دندان ها به بیماران ارائه دهد.

دلایل دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

برخی از افراد، به دلایل متفاوتی، دندان‌هایشان کج درآمده، روی یکدیگر رشد کرده یا پیچیده شده است. گاهی پیش می‌آید که دهان بعضی از افراد و یا کودکان برای دندان‌هایشان کوچک است که این مسئله باعث شلوغی دندان‌‌ها و تغییر جهت آن‌ها می‌شود. همچنین ممکن است فک‌های بالا و پایین شخص یک اندازه نبوده یا بدشکل باشند، که این مشکل را در مواقعی که فک بالا جلو آمده باشد اختلال اُوِربایت (Overbite)، و در مواردی که فک پایین جلو آمده باشد اختلال آندِربایت (Underbite) می‌نامند. به طور کلی این اختلالات سبب می‌شود که فک و دندان‌های پایین یا بالا از یکدیگر جلوتر بیایند و افراد در صورت دچار بودن به چنین شرایطی، معمولاً ظاهری غیر جذاب دارند که این وضعیت می‌تواند منجر به ایجاد شرایط اجتماعی منفی برای زندگی افراد شود. راه کار درمانی برای این مشکلات مرتب کردن دندان و ردیف کردن دندان
می باشد.
معمولاً کج بودن دندان‌ها، اُوِربایت‌ها و آندِربایت‌ها، درست مانند رنگ چشم و اندازه دست‌ها موروثی هستند. دلایل دیگری که سبب می‌شوند دندان‌های بالا و پایین به درستی روی هم قرار نگیرند، شامل از دست دادن زود هنگام دندان‌های شیری یا دائمی، نامناسب بودن اندازه‌ی مواد به کار رفته برای اعمال ترمیمی دندان مانند پر کردن یا نصب تاج، التهاب لثه، تومورهای فک یا دهان، فشار بیش از حد روی دندان‌ها و لثه‌ها، عدم انطباق فک‌ها بعد از آسیب‌دیدگی و یا مشکلات عمومی می‌شود.
هنگام دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چگونه به مشکل کج بودن یا عدم انطباق دندان‌ها پی ببریم؟
با این که هرکسی می‌تواند وجود مشکل و کج بودن دندان را تشخیص دهد، اما متخصص ردیف کردن دندان مشخص خواهد کرد که مشکل به مرتب کردن دندان و ردیف کردن دندان نیاز دارد یا خیر. نشانه‌هایی که دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در معاینه آن‌ها را بررسی خواهد کرد به شرح زیر خواهد بود:
  • ترتیب قرارگیری غیرطبیعی دندان‌ها
  • غیرطبیعی بودن ظاهر صورت
  • احساس ناراحتی یا مشکل در هنگام جویدن یا گاز زدن
  • اشکال در تکلم، از جمله نوک زبانى صحبت کردن
مشکلات کجی دندان‌ و اختلالات بایت در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این اختلالات سبب به وجود آمدن اشکال در جویدن می‌شوند، تمیز نگه‌داشتن دندان‌ها امری دشوار شده و در نتیجه احتمال پوسیدگی و ایجاد حفره در دندان‌ها و همچنین ابتلا به بیماری‌های لثه افزایش می‌یابد. به دندان‌ها، فک‌ها و عضلات فشار بیشتری وارد می‌گردد و در نهایت خطر شکستن دندان‌ها به وجود می‌آید. همچنین باعث می‌شوند افراد به خاطر ظاهرشان خجالت بکشند که این مسئله بر عزت نفس فردی تأثیر گذار است.
اهمیت مرتب کردن دندان

مرتب کردن دندان‌ و ردیف کردن دندان هم به دلایل سلامتی و هم به دلایل زیبایی حائز اهمیت است زیرا دندان‌های صاف را راحت‌تر و بهتر می‌توان تمیز کرد و از پوسیدگی و بروز بیماری‌های لثه جلوگیری نمود. با ردیف کردن دندان ‌ها بهتر می‌توان جوید و بیشتر می‌توانید از غذا خوردن لذت ببرید. مرتب کردن دندان می‌تواند بر زیبایی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شما نیز بیفزاید. گزینه‌های بسیار زیادی برای رفع نامرتبی دندان وجود دارد که می‌توانید در هر مرحله از زندگی خود آن‌ها را انتخاب کنید.
مرتب کردن دندان و درمان

ارتودنسی عبارت است از اصلاح و مرتب کردن دندان‌ با وضعیت کج یا شلوغ، بستن فاصله بین دندان‌ها و اصلاح اختلالات بایت. رفع فاصله بین دندان‌ها با استفاده از بریس‌های ارتودنسی صورت می‌گیرد که از طریق آن دندان‌ها در وضعیت صحیح قرار گرفته و مرتب می‌شوند. در حال حاضر بریس‌های متنوعی برای ردیف کردن دندان‌ ها وجود دارند، که در میان آن‌ها محبوبیت بریس‌های نامرئی، خصوصاً بین بیماران بزرگسال، بیشتر است. هیچ وقت برای مرتب کردن دندان ‌ها دیر نیست و امروزه گزینه‌های بسیار زیادی برای درمان آسان‌تر و سریع‌تر در مرتب کردن دندان‌ وجود دارد.
ردیف کردن دندان با روش های غیر ارتودنسی
زیبایی دندان‌ها در چهره فرد نقش مهمی را ایفا می‌کند. ردیف کردن دندان در برخی افراد بسیار زمانبر است و روش‌های جراحی و زیبایی زیادی برای آن وجود دارد. گاهی همه دندان‌های فرد نامرتب است و گاهی یک یا دو دندان جلویی ترتیب دندان‌ها را بهم زده است. با روش‌های دندانپزشکی زیبایی متعددی که وجود دارد ردیف کردن دندان‌ها کار دشواری نیست. مرتب بودن دندان‌ها علاوه بر تأثیرات زیبایی در سلامتی آنها نیز بسیار مؤثر است، زیرا محافظت از دندان‌های نامرتب گاهی اوقات خیلی سخت است.
ونیرهای پرسلینی و ردیف کردن دندان
با توجه به میزان بهم ریختگی دندان‌ها، ونیر پرسلینی از نظر برخی دندانپزشک های جایگزین بریس است. در روش‌های مختلف ردیف کردن دندان از ونیرهای پرسلینی برای ردیف کردن دندان جهت مدت زمانی طولانی استفاده می‌شود. این روش برای ردیف کردن دندان‌های شکسته، فاصله دار، دندان‌های دارای لکه بکار می‌رود. در ساخت این ونیرها از مواد پرسلینی بکار رفته است و بسیار مقاوم هستند و مدتی حدود 20 سال در دهان بیمار دوام دارند. با وجود استفاده طولانی از ونیرها، هیچ گونه لکه یا تغییر رنگی پیدا نخواهند کرد. ونیر به ردیف کردن دندان‌ها نمی‌پردازد بلکه با اصلاح دندان‌ها موجب ردیف به نظر رسیدن دندان‌های شما می‌شود. ارتودنسی فوری نام دیگر ونیر است که در یک جلسه قابل انجام است.
بیمار باید از نظر بهداشتی از ونیرها محافظت کند و مانند دندان‌های عادی خود مرتب آنها را مسواک بزند. دندانپزشک پس از قرار دادن ونیر پرسلینی در دهان بیمار نکاتی را برای مراقبت از آن به او آموزش می‌دهد که با بکار بستن این نکات آموزشی، از دندان‌ها به خوبی مراقبت به عمل آمده و دوام ونیر کامپوزیت افزایش می‌یابد.
باندینگ دندان برای ردیف کردن دندان
برای ردیف کردن دندان‌ها روش‌هایی با درد کمتر و بدون فرایندهای طولانی مدت دندانپزشکی زیبایی نیز موجود است. یکی از این روش‌ها باندینگ دندان است. این روش بسیار آسان است و خیلی سریع انجام می‌شود. در باندینگ دندان، دندانپزشک با استفاده از رزین‌هایی از جنس کامپوزیت سطح دندان‌های نامرتب را پر می‌کند و به این شیوه دندان‌های شخص مرتب به نظر می‌رسد. در باندینگ زیبایی دندان فاصله‌های بین دندان‌ها، تغییر رنگ دندان‌ها و همچنین تغییر شکل ظاهری دندان اصلاح می‌شود.
این کار در یک جلسه در مطب دندانپزشک انجام می‌شود و نیازی به جراحی نیست. دوام باندینگ نیز مناسب است و در صورتی که از انجام باندینگ راضی باشید و به خوبی از آن مراقبت کنید برای مدت طولانی می‌توانید آنرا در دهان خود حفظ کنید.
ردیف کردن دندان با انواع بریس‌ها
بریس‌های ثابت لبیال (بیرونی): بریس‌های ثابت لبیال، نوع متعارف و کارآمد بریس بوده و در حال حاضر برای ردیف کردن دندان بسیار متنوع‌تر از گذشته‌ هستند. بریس‌های فلزی متعارف، که از همیشه کوچکتر و مخفی‌تر شده‌اند، برای نوجوانان با لاستیک‌های رنگی قابل تعویض عرضه می‌شوند. بریس‌های سرامیکی به رنگ دندان نیز موجود هستند و تشخیص‌شان دشوار است. براکت‌های کریستالی هم وجود دارند که از کریستال شفاف ساخته شده و عملاً نامرئی هستند و نقش کاربردی در مرتب کردن دندان‌ دارند.
بریس‌های ثابت زبانی یا لینگوال: بریس‌های زبانی، برعکس بریس‌های لبیال در داخل (پشت) دندان‌ها قرار گرفته و به همان اندازه در مرتب کردن دندان‌ ها مؤثر هستند. این بریس‌ها اگر چه به خاطر نیاز به یک دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آموزش دیده و ویزیت‌های طولانی‌ پرهزینه‌تر هستند، اما دارای مزیت بسیار بزرگ مخفی بودن هستند و درنتیجه در هنگام لبخند زدن دیده نمی‌شوند.
بریس‌های شفاف متحرک: اینویزالاین شناخته‌شده‌ترین نوع این بریس‌ها است. با این بریس‌ها می‌توانید بدون اینکه کسی متوجه شود تحت درمان ارتودنسی قرار بگیرید. این بریس‌های شفاف متحرک به آرامی بین دندان‌ها جا می‌گیرند و از موثرترین روش‌های ردیف کردن دندان هستند که می‌توانید از آن‌ها در شرایط مختلفی استفاده کنید.
انتخاب نوع بریس جدا از تشخیص متخصص ردیف کردن دندان ، تا حد زیادی به سلیقه و توانایی مالی شخص بستگی دارد، زیرا نتایج بدست آمده از همگی این بریس‌ها و زمان مورد نیاز برای مرتب کردن دندان‌ با آن‌ها تقریباً یکسان است.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط ابزار دانلودر توییتر
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان