از ما حمايت کنيد
به مهندسي جوش امتياز دهيد

ارسال پاسخ 
طرح لبخند
۱۳۹۷/۱/۱۸, ۱۱:۰۱ صبح
ارسال: #1
طرح لبخند
اصلاح طرح لبخند با استفاده از کامپوزیت دندانی
لبخند عمیق و زیبا، یکی از رازهای برقراری ارتباط تاثیرگذار و سریع است؛ چه در یک جلسه کاری یا چه در ملاقاتی عاشقانه. اما یک لبخند عمیق، ظرافت‌های خاصی را طلب می‌کند که اول از همه باید واقعی و صادقانه باشد و این صداقت و انرژی مثبت در دو چیز باید به چشم بیاید: چشم‌ها و لب و دهان. اما علاوه بر صادقانه بودن لبخند، ظاهر آن هم ناخودآگاه در دید طرف مقابل تاثیر می‌گذارد. و اینجاست که ترکیب دندان‌ها نظم و سالم و خوش‌رنگ بودن آن‌ها اهمیت می‌یابد. اگر دوست دارید لبخندی موثر داشته باشید، متخصصان دندان‌پزشکی تمهیدی برای شما در نظر گرفته‌اند که اصلاح دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نام دارد.

اما این کار هم ظرافت‌های زیادی نیاز دارد و متخصص ارتودنسی باید علاوه بر ترکیب کلی فرم و اجزای صورت، به بررسی جزییات دندان‌ها، طول لثه، فاصله دندان‌ها از هم و رنگ آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشد تا بهترین نتیجه را برای طراحی لبخندی زیبا بگیرد. از طرفی، برای طراحی یک لبخند زیبا یا اصلاح دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
روش‌های گوناگونی وجود دارد که برای هر شخص خاصی باید مناسب‌ترین روش انتخاب شود. یکی از این روش‌ها کامپوزیت دندانی است که در ادامه به بررسی این روش می‌پردازیم.
کامپوزیت دندانی چیست؟


ونیر کامپوزیت (Veneer Composite) روشی است که با استفاده از ایجاد پوشش روی دندان‌ها انجام می‌شود. این روش علاوه بر اصلاح دندان‌های خراب، در اصلاح نامرتبی دندان ( ردیف کردن دندان ) یا حتی اصلاح طول دندان هم کاربرد دارد.

یکی از مزایای این روش این است که در کامپوزیت دندانی، اصل دندان تراش داده نمی‌شود یا این‌که تراشی بسیار ناچیز و میکرونی دندان است. بنابراین، افرادی که حساسیت خاصی روی تراش داده شدن دندان در روش‌های مشابه دارند، می‌توانند استفاده از کامپوزیت دندانی را بررسی کنند و در این باره با متخصص مشورت کنند.

یکی دیگر از مزایای کامپوزیت دندانی سرعت انجام کار است. به‌طوری این کار عموما در یک طی یک روز به سرانجام مطلوب می‌رسد. این دو مزیت به‌خصوص برای اصلاح طرح لبخند، مزایای مهمی هستند.

علاوه بر این، آخرین پیشرفت‌های به‌دست آمده در ساخت مواد با استفاده از فناوری نانو باعث شده که بر خلاف گذشته، کامپوزیت دندانی قابلیت پولیش خوبی داشته باشد و دیگر به‌راحتی تغییر رنگ ندهد و همچنین، دوام و استحکام بیشتری نیز پیدا کند. همچنین، کامپوزیت دندانی هزینه بسیار کمتری نسبت به روش‌هایی مثل لمینیت دندان دارد.

همه این موارد باعث می‌شود که کامپوزیت دندانی به یکی از روش‌های پرطرفدار برای اصلاح طرح لبخند تبدیل شود و از آن برای اصلاح اندازه، ساختار، رنگ و ظاهر کلی دندان‌ها استفاده شود.
مهم‌ترین امر، تشخیص مناسب بودن این روش توسط یک متخصص زیبایی و دندان‌پزشکی است تا طرح لبخندی بی‌نقص و زیبا حاصل شود.
قبل از انجام کامپوزیت دندانی

برای این امر باید ابتدا با متخصص ماهر مشاوره داشته باشید و همچنین قبل از انجام اصلاح طرح لبخند، هر گونه بیماری یا عفونت لثه‌ای درمان شود. ممکن است پیش از درمان نیاز به سفید کردن دندان‌ها باشد و سپس بررسی و انتخاب رنگ ونیر کامپوزیت انجام شود. این موضوع در نتیجه نهایی و پایدار بودن آن اهمیت بسیاری دارد.

در نهایت، پس از انجام مراحل مقدماتی تشخیص و اطمینان، باید دندان‌ها جرم‌گیری شوند و در حالتی خشک و فاقد بزاق و رطوبت برای کامپوزیت دندانی آماده شوند. مراحل نهایی نیز شامل چسباندن و صیغل دادن مواد روکش ونیر می‌شود. اما نکته مهم در این مرحله که ممکن است شامل تراش دادن‌های ظریفی بشود، مهارت هنری و ظرافت کار متخصص دندان‌پزشک است. تا نتیجه‌ای طبیعی و لبخندی بی‌نقص حاصل شود.

بنابراین، یک دندان‌پزشک زیبایی علاوه بر دانش فنی لازم، باید دیدی هنری و تجربه‌ای کافی داشته باشد تا شناخت کافی از طرح لبخند منحصر به‌ فرد شما و در نظر گرفتن فاکتورهای مشخص، از هنر دست خود بهره بگیرد و نتیجه‌ای طبیعی به‌دست آورد. و گرنه نتیجه ممکن است غیرطبیعی از آب در آید یا این‌که ماندگاری کافی نداشته باشد.

هزینه اصلاح دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


همان‌طور که در ابتدا اشاره شد، اصلاح طرح لبخند روش‌های مختلفی دارد و ممکن است از یک روش یا چند روش ترکیبی برای این کار استفاده شود. نکته قابل تامل درباره کامپوزیت دندانی این است که مواد اولیه مورد استفاده، تاثیر مستقیم بر هزینه تمام‌شده می‌گذارند و البته به همان نسبت، تاثیر مستقیم روی کیفیت نهایی کار و ماندگاری و دوام کار. پس از استفاده از مواد اولیه باکیفیت و مناسب اطمینان حاص کنید و برای مشخص شدن هزینه نهایی، با متخصص دندان‌پزشک زیبایی قرار مشاوره تنظیم کنید.


نکته آخر این‌که، صورت شما منحصربه‌فرد است و از نسبت‌ها و اندازه‌های عام نمی‌توان برای سنجش طرح لبخند شما استفاده کرد. بلکه باید یک بررسی اختصاصی مخصوص شما به انجام برسد تا بهترین نتیجه توسط متخصص ارتودنسی حاصل شود.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان