سخن روز: --- اشتباه کردن، اشتباه نیست، در اشتباه ماندن، اشتباه است. ( ناشناس) ---

از ما حمايت کنيد
به مهندسي جوش امتياز دهيد

ارسال پاسخ 
تشخيص فلنج هاي تقلبي (ريخته گري شده يا ماشين كاري شده)
۱۳۹۲/۶/۱۹, ۰۷:۰۲ صبح
ارسال: #1
تشخيص فلنج هاي تقلبي (ريخته گري شده يا ماشين كاري شده)
درود بر دوستان
احتمالا تاكنون با فلنج هاي تقلبي كه فورج نيستند برخورد كرده ايد.
چگونه مي توان فلنج فورج شده از فورج نشده را تشخيص داد.
يكي از راه حل ها مي تواند سختي سنجي باشد. البته مطمون نيستم كه هميشه و 100 درصد مطمئن هست يا نه
نظر شما چيست.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۱۳۹۲/۶/۱۹, ۰۷:۱۹ عصر
ارسال: #2
RE: تشخيص فلنج هاي تقلبي (ريخته گري شده يا ماشين كاري شده)
(۱۳۹۲/۶/۱۹ ۰۷:۰۲ صبح)hamedspf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر دوستان
احتمالا تاكنون با فلنج هاي تقلبي كه فورج نيستند برخورد كرده ايد.
چگونه مي توان فلنج فورج شده از فورج نشده را تشخيص داد.
يكي از راه حل ها مي تواند سختي سنجي باشد. البته مطمون نيستم كه هميشه و 100 درصد مطمئن هست يا نه
نظر شما چيست.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فلنج غیر فورج
با سلام دوست عزیز

من به مدت 2 سال متریال تحویل گرفتم و در این مدت این روشها را پیشنهاد میکنم.

بازرسی چشمی سطوح به این معنی که در لبه ها و روی سطح شیارهای آب بندی و داخل سوراخها دنبال مک بگردید اگه بود ریختگری شده

از روی صدا ..کمی سخته و ممکنه با کمی تجربه و برخورد با فلنج ریختگری
اگه فلنج در برخورد با فلز یا یک فلنج دیگه یا سطح بتونی صدای تیز بده فورجه و اگه صدای دمپ شده بده ریختگری است.

مهندسیش هم اینه که بفرستی آنالیز شیمیایی و سختی سنجی که نتایج را با استاندارد مطابقت بدید متالوگرافی هم قطعا فورج بودن رو میتونه اثبات کنه سیلان حالت جامد.

البته یک روش هم وجود داره که تو اسید قرار میدن و اگه خوردگی جنرال باشه فورجه و اگه مقطع به مقطع فرق کنه ریختگری است.

من این روشها رو بلد هستم قطعا امکان دارد که دوستان روشهای بهتری هم بلد باشند موفق باشید و سلامت .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط M.chekavi
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان