سخن روز: --- اشتباه کردن، اشتباه نیست، در اشتباه ماندن، اشتباه است. ( ناشناس) ---

از ما حمايت کنيد
به مهندسي جوش امتياز دهيد

ارسال پاسخ 
تست و بازرسی مخازن تحت فشار
۱۳۹۶/۵/۳, ۰۹:۰۵ صبح
ارسال: #1
تست و بازرسی مخازن تحت فشار
عملکرد یک دیگ بخار و سیستم آب گرم زمانی قابل قبول است که مطابق با هدف طراحی و توالی عملیاتی مشخص شده باشد. توجه به اقدامات زیر در طول فرایند دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، راه اندازی می تواند به بهبود قابل ملاحظه در عملکرد سیستم و بهره وری انرژی منجر شود:

تست عملکرد دیگ آبگرم
باید تمام موارد ایمنی، اینترلاک، و آلارم به درستی در هر دو حالت اتوماتیک و دستی عمل کنند. باید توجه کرد که نصب و راه اندازی سنسور مناسب و کالیبراسیون تایید شود. سیستم کنترل DDC متکی بر ورودی از سنسور های مختلف (مانند دما، فشار و جریان) به منظور دستیابی به عملکرد سیستم مورد نظر می باشد. اگر سنسور به درستی قرار نگرفته است، و یا مقدار اندازه گیری شده از هر سنسور در الگوریتم کنترلی نادرست است، سیستم پاسخ را در نظر نمی گیرد.

در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در صورت قابل اجرا بودن بررسی کنید که شیرهای عایق اتوماتیک به درستی نصب شده و عمل می کنند. (شیرهای عایق اتوماتیک معمولا زمانی نصب می شوند که دیگ های متعدد به یک سرآیند تامین متصل می شوند. بویلر با پمپ های اختصاصی به طور کلی شیرهای عایق اتوماتیک ندارد) هنگامی که یک دیگ بخار جداگانه عمل نمیکند، باید شیر انزوا بسته شود تا از از گردش آب در واحد جلوگیری کند.

این تنظیمات پمپاژ انرژی را کاهش می دهد و از رقت درجه حرارت آب گرم با ترکیب آب گرما ندیده و جریان از طریق دیگ های غیر عملیاتی، با آب داغ جلوگیری می کند.

بررسی مرحله بندی مناسب دیگ بخار تحت شرایط عادی، و همچنین تحت هر شکست و حالت عامل اضطراری ، به خصوص اگر چندین واحد نابرابر در اندازه نصب شده باشد ضروری است. هماهنگی نزدیک بین مرحله بندی دیگ بخار و بار واقعی ، مصرف انرژی را به حداقل می رساند.

به عنوان مثال استفاده از یک دیگ بخار کوچک با کارایی خوب مفید است زیرا در بارهای کم و برای فعال کردن یک دیگ بخار بزرگتر در صورتی که بار فراتر از ظرفیت گرمایش دیگ بخار کوچکتر نباشد کارایی دارد.زمان تست بویلر : زمان مورد نیاز برای آزمون
مقدار زمان لازم برای اجرای تست دیگ آبگرم بر روی یک سیستم آب گرم، وابسته به اندازه و پیچیدگی نصب و راه اندازی و توالی کنترل مشخص شده است. به عنوان مثال، تعداد اجزای سیستم (از جمله دیگهای بخار و پمپ های)، و همچنین پیچیدگی توالی از عملیات (از جمله استراتژی های تنظیم مجدد، کنترل ظرفیت، پارامترهای مرحله بندی و سد کننده ها / آلارم ) می باشد و به طور قابل توجهی تحت تاثیر زمان مرتبط با تست کل سیستم می باشد.

الزامات مورد نیاز دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
م یا دیگ بخار در آزمایش های منظم با توجه به مقررات ملی ، و نوع تجهیزات نصب شده متفاوت خواهد بود. آزمون های روتین زیر طبق قوانین بهداشت و ایمنی کار HSE در انگلستان برای یک خانه دیگ بخار مورد نیاز است.

روزانه:

تست دیگ آب گرم : اتاق های خارجی (شناور یا کنترل نوع پروب)

دمیدناز طریق دریچه های توالی پاکسازی برای حذف هر لجن انباشته شده در مخازن
به طور جداگانه، آلارم های ضعیف اول و دوم تست می شوند.

هفتگی:

کاهش سطح واقعی آب بویلر در تست بویلر به وسیله تبخیر به 1st و سپس بایین آمدن تا 2nd
آلارم بلند معمولا هر هفته یکبار در تست بویلر انجام می شود.

هدف از انجامدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اطمینان از امنیت، بررسی نشتی سیستم های تحت فشار و کارایی مخازن تحت فشار (pressure vessel) می باشد. تست فشار برای یک سیستم فشار جدید قبل از استفاده و یا یک سیستم فشار موجود پس از نوسازی یا ایجاد تغییرات مورد نیاز است. دو روش برای تست فشار وجود دارد: تست هیدرواستاتیک و تست پنوماتیک. در تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار از آب و در تست پنوماتیک مخازن تحت فشار از هوا، نیتروژن، و یا هر گاز غیر قابل اشتعال و غیر سمی استفاده می شود.

تست مخازن تحت فشار: اهداف
هدف از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و انجام تست مخازن تحت فشار برای ترویج ایمنی و سلامت افراد در محل کار و جامعه، مطابق با قانون بهداشت و ایمنی شغلی، محدود کردن خسارت احتمالی به اموال، حفاظت از محیط زیست از طریق کنترل، کاهش یا از بین خطر مرتبط با تجهیزات فشار، تعیین وضعیت تجهیزات فشار، تشخیص خرابی بالقوه در مراحل اولیه، کاهش خطر ابتلا به آسیب های شکست بالقوه و افزایش عمر تجهیزات فشار می باشد

این اهداف به وسیله تایید این که ساخت و بهره برداری با شرایط طراحی مطابقت دارد، و اینکه که تجهیزات فشار، امن و مناسب برای خدمات تحت شرایط عملیاتی مشخص شده تا بازرسی برنامه ریزی شده بعدی هستند، و تایید اینکه تعمیر و نگهداری، تعمیرات و تغییرات انجام شده یکپارچگی تجهیزات فشار را حفظ خواهد کرد و ارزیابی زندگی باقی مانده ایمن از تجهیزات فشار بدست خواهند آمد.

تست مخازن تحت فشار: تست هیدرواستاتیک
یکی از تست های متداول برای شناسایی پوسیدگی، ناپیوستگی و وجود نشتی در لوله ها، اتصالات و مخزن دیگ تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار می باشد. روش انجام این تست به شرح زیر است.

به دست آوردن فشار آزمون پس از مشاوره با مهندس پروژه. توجه: وقتی که تست هیدرواستاتیک بر روی یک سیستم فشار موجود انجام می شود، فشار تست هیدرواستاتیک اصلی نباید از فشار تعیین شده تجاوز کند
تکمیل طرح تست مخزن فشار و ارائه برای تصویب دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تصویب طرح توسط سرپرست
تصویب طرح توسط مدیر برنامه سیستم های تحت فشار
اطمینان از اینکه فشار سنج مورد استفاده برچسب کالیبراسیون دارد.
حذف تمام افرادی که به طور مستقیم با تست مخازن تحت فشار در ارتباط نیستند.
حذف دریچه های آزادکننده فشار و یا ادوات آزادکننده غیر بازبست از مخزن مورد تست در جایی که فشار آزمون از فشار مجموعه ای از دریچه ها تجاوز کند یا هر دریچه با استفاده از یک کلامپ آزمون مناسب پایین نگه داشته می شود و در هر دو طرف از دستگاه های امدادی غیر بازبست نصب شده موقت اعمال فشار صورت می گیرد.
نصب ریل تست کالیبره پس از آن در همه زمان ها قابل مشاهده است.
اطمینان از اینکه دیگچه یا دو شاخه آزمون و یا گیره برای استفاده مناسب هستند و عاری از نقص آشکار هستند.
مطمئن شوید که آب مورد استفاده برای آزمون کمتر از درجه حرارت محیط نیست اما در هیچ موردی کمتر از ۷۰ ° F نیست.
فشار سیستم را تا زمانی که به فشار تعیین شده تست برسیم افزایش می دهیم.
این فشار آزمون را به مدت ۱۰ دقیقه قبل از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نگه می داریم.
مطمئن شوید که دمای فلز در زمان آزمون هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار از ۱۲۰ ° F تجاوز نمی کند.
اگر شواهدی از اعوجاج ساختاری وجود داشت،با توجه به توصیه بازرس می توان سیستم را رد کرد و یا تعمیرات انجام داد.
در صورتی که نشت در سیستم وجود دارد، موارد زیر را انجام دهید: تعمیرات و یا رد کردن سیستم
بعد از انجام تست مخازن تحت فشار دریچه ها و دستگاه های امدادی را به حالت اول در می آوریم

تست مخازن تحت فشار: تست پنوماتیک
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
توسط آزمون پنوماتیک به طور بالقوه خطرناک تر از تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار می باشد و به دلیل سطح بالاتری از انرژی پتانسیل ذخیره شده در آن است. در صورتی که حداقل یکی از شرایط زیر وجود داشته باشد می توان تست پنوماتیک مخزن را انجام داد: هنگامی که سیستم های فشار طوری طراحی شده اند نمیتوان آنها را با آب پر کرد. و یا هنگامی که سیستم های فشار در حال سرویس دهی هستند و اثر تست متوسط قابل تحمل نیست. یک طرح توجیه و یک طرح کلی لوله کشی برای تست فشار پنوماتیک مورد نیاز است

انجام دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در صورتی که توسط کارشناس با تجربه و با سابقه انجام نشود ممکن است آسیب های جدی به بدنه مخازن و سازه وارد نمایند که می تواند هزینه های زیاد و سرباری برای صاحبان مخازن به همراه داشته باشد و این آسیب ها بعد از چند هفته و یا چند ماه نمایان می شود و اغلب ترمیم آن مشکل می باشد و حتی باعث ایجاد سورخ در بدنه مخزن می شود.

رعایت نکات ریزی که طی تجربه به دست می آید در اغلب کدها و استاندارد های راهنمای موجود در زمینه ی چگونگی تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار ارائه نشده است تا باعث کاهش ریسک دردیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شود.

خوردگی پس از تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار
فولاد های زنگ نزن
فولاد های زنگ نزن آلیاژهای پایه آهن هستند و برای مقاومت به خوردگی با ترکیب اکسیژن تشکیل یک لایه چسبنده یکپارچه روی سطح خود را می دهند. این آلیاژ دارای حداقل 10.5% کروم (Crome) می باشد که عامل اصلی تشکیل این لایه می باشد. تجربه نشان داده است که این میزان کروم بسیار ضعیف بوده و مقاوت خوبی را ایجاد نمی کند زیرا برای ایجاد یک لایه رویی مناسب مقدار کروم باید 12% باشد اما در بسیاری از موارد به دلیل رعایت نکردن الزامات در کارگاه های ساخت کارایی این مخازن پایین می آید.

هدف از انجام تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار اطمینان از تحمل فشار کاری توسط سیستم و عدم نشتی آن می باشد. در تمام تست های هیدرواستاتیک به دلیل آنکه آب تقریبا قایلبت فشرده شدن را ندارد از آن استفاده می شود و با توجه به حساسیت این نوع فولاد ها نوع و کیفیت آب مورد استفاده در انجام تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار و همچنین چگونگی اجرای مراحل تست هیدرواستاتیک از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورت نامناسب بودن شرایط می تواند باعث تخریب مخازن شود.

از طرفی علی رغم حساسیت های موجود در اغلب کدها و استاندارد ها تنها به کلیات اشاره شده و در صورتی که بازرس خود دارای تجربه و دانش کافی نباشد نمی تواند اجرای تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار را به درستی انجام دهد. در اثر ترکیب یک یا چند مکانیزم پس از تست هیدرو استاتیک می تواند آسیب هایی به مخزن وارد شود:

خوردگی Crevice و حفره ای
ترک خوردگی تنشی
خوردگی میکروبی

مواردی که می تواند باعث این مکانیزم ها شود می تواند به نوع آب مورد استفاده، نحوه طراحی و اجرای تست مخازن تحت فشار و چگونگی انجام عملیات بر روی تجهیزات بعد از اجرای دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باشد. فولاد های زنگ نزن به خوردگی با یون های هالوژنی بسیار حساس هستند و مخرب ترین یون موجود در آب کراید است که باعث خوردگی حفره ای در فولاد می شود.

اجرای تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار
در تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار در صورتی که از آب های غیر شرب با کلراید بالا استفاده شود باید از سودسوز آور و یون هیدروکسی برای کاهش خوردگی فولاد استفاده کرد. زمان و دما تاثیر زیادی در خودگی دارند. در صورتی که زمان تماس و دمای آب کم باشد می توان از آب هایی با کلراید بالاتر هم استفاده کرد. لایه رویی اکسید کروم مقاومت به خوردگی فولاد است و ایجاد لایه های اکسید ناشی از جوشکاری باعث تشدید خوردگی باقی ماندن آب در شیار ها پس از تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار می شود و با تبخیر تدریجی آب درصد کلراید بالا رفته و خوردگی افزایش می یابد. بنابراین باید آب به طور کامل تخلیه شود و هوای خشک به آن دمیده شود

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جهت اطمینان از عملکرد امن دیگ های بخار و مخازن تحت فشار انجام می پذیرد. بازرسی مخازن تحت فشار ، تعمیر و نگهداری موثر طول عمر بهره وری مخازن را افزایش می دهد. بازرسی دیگ بخار و یا مخازن دارای مراحل مختلفی از بدو ساخت و پروسه تولید و بهره وری می باشد که قاعدتا یک بازرس به تنهایی قادر به انجام آن نیست.

تیم بازرسی مخازن تحت فشار
روند اصولی و صحیح کنترل کیفیت یک دیگ بخار توسط یک تیم شامل پرسنل، اسناد، استاندارد ها و کد ها، مدارک و پروسیجرها برای تطابق طراحی و ساخت با استانداردها و بازرسی می باشد. در تیم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دپارتمان کنترل کیفی ، بازرسان جوش و بازرسان NDT تست غیر مخرب با حضور در سایت ساخت و احداث تجهیزات تمامی مراحل تولید دیگ های بخار و مخازن را تحت نظارت دارند.

بازرسی مخازن تحت فشار : انواع بازرسی

مطالعه و مرور نقشه ها و دستورالعمل های تست مخازن
بازرسی مواد اولیه مانند ورق، فلنج، لوله، پیچ و مهره و ...
بازرسی ابعادی (برش ورقهای فلزی)
بازرسی قبل از جوش (مونتاژ)، بازرسی لبه های اتصال
بازرسی چشمی جوش
بازرسی ابعادی AS-Built (ابعاد نهایی مخزن)
بازرسی سندبلاست و رنگ(Dry Film Thickness=DFT)
بازرسی قبل از تحویل نهایی مخزن
بازرسی دوره ای ماهانه، سالانه، نیمه سالانه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تست پنوماتیک مخازن تحت فشار
تست ضخامت سنجی مخازن تحت فشار

شرکت نیک بینش کارن بازرسی مخازن تحت فشار و بازرسی دیگ بخار را طبق استانداردهای بین المللی و سازمان ملی استاندار ایران و چک لیست های معتبر دنیا با بهره گیری از کارشناسان خبره این صنعت انجام می دهد و در صورت انطباق مخزن و یا دیگ با استاندارد ها دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
انجام می شود. کدها و استاندارد هایی که در ارزیابی سلامت مخزن مورد مد نظر قرار می گیرند شامل کدها و استاندارد های زیر است:

استاندارد مشخصات مواد پایه و مواد مصرفی جوشکاری بر اساس ASME SEC II PARTS A,B,C & D
تستهای غیر مخرب ASME SEC V
استاندارد طراحی مخازن تحت فشار بر اساس ASME SEC VIII DIV 1 & 2
دستورالعمل جوشکاری ASME SEC IX
استاندارد طراحی مبدلهای حرارتی بر اساس TEMA
استاندارد طراحی کولر ها و هیترهای هوا API – 661
استاندارد مخازن ذخیره API – 650
استاندارد API SPECIFICATION 5L لوله های 5L
جوشکاری خطوط لوله API – 1104
AISC
JIS(FERROUS METALS SPECIFICATION)
استاندارد BS – 5500 ساخت مخازن تحت فشار
استاندارد های BS – 5950 , BS – 4360و BS – 729
DIN (MATERIAL SPECIFICATION)
AWS D 1.1

مخازن تحت فشار به دلیل فشار بالایی که تحمل میکنند همیشه در خطر انفجار قرار دارند در صورتی که ایمنی و سلامت آنها تضمین نشود استفاده و بهره برداری از آنها خطر انفجار و ترکیدگی را به همراه دارد لذا بازرسی دیگ بخار و مخازن تحت فشار باید به صورت دوره ای طبق استانداردهای تدوین شده بررسی شود و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ترجیحا توسط یک شرکت بازرسی ثالث که وابسته به شرکت کارفرما و یا سازنده مخزن و دیگ نباشد انجام شود.

هر چه فشار مخازن تحت فشار بیشتر باشد و در بازه های زمانی طولانی مورد تست و بازرسی مخازن تحت فشار قرار گیرند و همچنین زمان زیادی از عمر آنها گذشته باسد خطر انفجار و حوادث ناهنجار بیشتر خواهد شد. صدور گواهی سلامت مخازن تحت فشار و صدور گواهی سلامت دیگ بخار باید بعد از بررسی اتصال دقیق لوله ها، عدم وجود نشتی و پوسیدگی در مخازن تحت فشار، بازرسی جوش لوله ها و اتصالات و بسیار از تست ها و آزمون های دیگر در صورت عدم وجود هیچگونه نقص در مخزن تحت فشار توسط شرکت بازرسی که دارای گواهینامه ها ی لازمه را داشته باشد انجام می شود.

خدمات صدور گواهی سلامت دیگ بخار
شرکت های متخصص در زمینه ی تست مخازن تحت فشار، بازرسی دیگ بخار، تست دیگ بخار و صدور گواهی سلامت مخازن تحت فشار سالهای متمادی فعالیت گسترده و پویایی را داشته و تست وبازرسی مخازن تحت فشار و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و انواع مخازن تحت فشار را انجام می دهند.جهت انجام این کار می توانید شرکت های معتبر را جستجو کنید

جهت دریافت گواهی سلامت مخازن تحت فشار ا دیگ بخار بازرسي از اجزاي اصلي شامل پوسته، كوره، محفظه آتش، صفحات انتهايي، مجاري، آتش دانها، مقاومهاي ميله اي، صفحه اي و لوله اي از نظ وضعيت خوردگي، صدمات مكانيكي، تغيير فرم، ترك، شكستگي، رسوبات و دوده انجام می شود و همچنین ضخامت سنجي از قسمت هاي اصلي شامل پوسته، كوره، صفحات انتهائي و محفظه برگشت و مطابقت با نقشه ساخت انجام شده تا امنیت مخازن تحت فشار جهت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و صدور گواهی سلامت مخازن تحت فشار تامین گردد.

علاوه بر این بازرسي متعلقات جانبي ديگ شامل آب نماها، كنترل كننده سطح آب، سوپاپ اطمينان، نسوزكاري، عايق كاري، وضعيت مشعل و وضعيت آب مصرفي، نظارت بر انجام تست هيدرواستاتيك دیگ بخار مطابق با الزامات استاندارد نیز ضروری است.

البته تنها بازرسی ادواری دیگ بخار یا مخازن تحت فشار بعد از ساخت مخزن ملاک نیست بلکه قبل و حین ساخت مخازن تحت فشار باید تست و بازرسی مخازن تحت فشار انجام شو از جمله این بازرسی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بازرسي چشمي مواضع جوشكاري شده
بازرسي اتصالات
نظارت بر تست هيدرواستاتيك
بازرسي متعلقات
نظارت بر عمليات حرارتي در صورت نياز
بررسي اسناد و مدارك WPS، PQR و WPQ
بازرسي ابعادي
گزارش بازرسي عيني سطوح و لبه ها
آزمون راديوگرافي يا التراسونيك مواضع جوشكاري شده

قابلیت اطمینان و استفاده و امنیت دیگ های بخار برای استفاده از آنها در نیروگاه های انرژی و صنایع حیاتی می باشد. برای تامین این ایمنی و اطمینان از کارکرد دیگ های بخار انجام دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و بازرسی دوره ای دیگ های بخار الزامی می باشد. دیگ های بخار یا بویلر و لوازم جانبی آنها مانند لوله ها، سیلندر ، سوپاپ ها به دلیل کار در محیطی داغ طول عمر محدودی دارند بنابراین نظارت پیشگیرانه در تست دیگ بخار بسیار مهم است.

زمانی که شما انتخاب درست را در زمان درست انجام دهید و بازرسی دیگ بخار به صورت دوره ای و منظم انجام دهید در واقع با بهینه سازی بویلر ها از نشتی، حوادث دیگ بخار، وفقه در کار و آپتایم پایین جلوگیری کرده اید. شناسایی خرابی های بلقوه و جایگزین کردن قطعات و یا تعمیرات و انجام تست های دیگ بخار کمک می کند تا بهره وری و کارکرد دیگ های بخار را افزایش دهد.

مهمترین چالش دیگ های بخار فرسودگی و خستگی، ترک ها و خوردگی های آنها می باشد. علاوه بر این طریق عملکرد دیگ های بخار در طول عمر آنها اثر گذار است. دیگ های بخار در هنگام بهره وری انرژی درونی زیادی را تحکل می کنند و تست دیگ بخار عیوب و خوردگی، ترک ها، وخستگی آن را مشخص می کند تا از حوادث جلوگیری شود. پیدا کردن نقص های اولیه به روش های قابل اعتماد مثل آزمایشهای غیر مخرب NDT در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ضروری می باشد.
تست دیگ بخار : مزایا

به حداقل رساندن توقف و خرابی با واکنش به نقص فعالانه
تشخیص مشکلات و عیب ها قیل از آسیب رساندن آنها
جلوگیری از نشت و حوادث دیگ های بخار
صرفه جویی در هزینه
حفاظت از محیط زیست
ترویج ایمنی در کار

تست دیگ بخار : موارد
باید دقت داشت که تست دیگ بخار و بازرسی دیگ بخار تنها محدود به زمان بهره وری نیست بلکه انجام انواع تست ها و ارزیابی ها قبل از ساخت دیگ بخار، حین ساخت دیگ بخار و حین بهره وری از آنها ضروری است به همین دلیل کالیبراسیون و نصب سنسورها باید به درستی انجام شود. سیستم کنترل DDC به منظور دستیابی به عملکرد سیستم مورد نظر ، متکی بر ورودی از سنسور های مختلف مانند دما، فشار، و جریان است بنابراین اگر سنسور به درستی قرار نگرفته باشد و یا مقدار اندازه گیری شده توسط هر سنسور اشتباه باشد الگوریتم کنترل درست عمل نخواهد کرد و سیستم پاسخ درست را به بازرس نمی دهد.
مستند سازی تست دیگ بخار آبگرم
در تست دیگ آبگرم باید از صحت نصب و کارکرد دریچه های انزوا اتوماتیک اطمینان حاصل شود (دریچه انزوا اتوماتیک معمولا زمانی نصب می شوند که دیگ های متعدد به یک سرصفحه تامین متصل می شوند).دیگ های بخار با پمپ های اختصاصی معمولا دریچه انزوا اتوماتیک ندارند. زمانی که یک دیگ بخار مجزا در حالت بهره وری نباشد. بهتر است شیر انزوا بسته شود تا از گردش آب در آن جلوگیری شود این تنظیمات پمپاژ انرژی را کم کرده و از افت درجه حرارت آب جلوگیری می کند.

بررسی اینکه آیا دیگ بخار در تمامی مراحل فرآیند از جمله حالت خودکار، دستی، و شکست / اورژانس ، آب را در درجه حرارت مورد نظر نگه می دارد یا نه.

موارد بسیاری در تست فنی دیگ بخار و بازرسی ایمنی دیگ بخار وجود دارد که جای بحث آن نیست البته این موارد دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تخصص کارشناسان ما است. در تست و بازرسی دیگ بخار باید در هر بار بازدید از دیگ بخار داکیومنتی تهیه شود و تمام گزارشات تست و بازرسی و وضعیت سلامت دیگ بخار در آن مکتوب شود تا در مراحل بعدی تست ایمنی دیگ بخار بتوان با تکیه بر مندرجات در داکیومنت وضعیت دیگ را با دقت بیشتری مورد بررسی قرار داد.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط ابزار دانلودر توییتر
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان