سخن روز: --- اشتباه کردن، اشتباه نیست، در اشتباه ماندن، اشتباه است. ( ناشناس) ---

از ما حمايت کنيد
به مهندسي جوش امتياز دهيد

ارسال پاسخ 
تست جوش رادیوگرافی
۱۳۹۶/۱/۲۹, ۱۱:۱۸ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۱/۲۹ ۱۱:۴۲ صبح، توسط mahsabk.)
ارسال: #1
تست جوش رادیوگرافی
روشهای تست و بازرسی جوش به صورت غیر مخرب متعدد می باشد. یکی دیگر از تست های غیر مخرب جوش در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
می باشد که عیوب جوش را چه در سطح مورد آزمایش و چه در عمق نشان می دهد. اساس کار آزمون رادیوگرافی جوش RT بر پایه اختلاف جذب ناشی از تابشهای نفوذ کرده در جسم می باشد در این روش برای نفوذ به جسم از پرتوهای ایکس و یا گاما استفاده می شود. در واقع رادیوگرافی صنعتی قرار دادن جسم مورد آزمایش در مقایل تشعشعات نافذ است به طوری که این اشعه ها بعد از عبور از جسم در یک رسانه ضبط می شوند و مورد بازرسی و تحلیل قرار می گیرند تا بتوان عیوب جوش شامل ناپیوستگی، ترک ، تحدب و … را تشخیص داد.
کاربررد تست رادیوگرافی جوش RT
از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با اشعه ایکس برای بازرسی ودیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مواد فلزی و غیر فلزی و کامپوزیت‌ها استفاده می شود به طور کلی مواد نازکتر ودارای تراکم کمتر و از رادیوگرافی گاما عموماً برای مواد ضخیم و متراکم تر با چگالی بالا استفاده می‌شود. این روش از بازرسی جوش برای تمامی اشکال و فرمها به کار می‌رود؛ ریخته‌گری، جوش، قطعات الکترونیکی، صنایع هوایی، دریایی و خودروسازی و در جایی که نمی توان از اشعه ایکس استفاده کرد از اشعه گاما برایدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[b]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/b]استفاده می شود.

همانطور که در شکل مشخص است در نواحی که تیره است تابش بیشتری از اشعه را دریافت کرده است و مناطقی که روشن تر است تابش و نفوذ کمتری صورت گرفته است و نشان دهنده وجود ناپیوستگی و حفره می باشد.
مزایا و معایب تست رادیوگرافی جوش rt
هر کدام از تست های غیر مخرب جوش مزایا و معایبی دارند و محدودیت هایی را برای بازرسان به وجود می آورند.اولین مشکل تست رادیوگرافی جوش هزینه بالای آن می باشد زیرا نیاز به امکانات و تجهیزات پیشرفته نظیر ایزوتوپ های رادیواکتیو ایریدیم ۱۹۲، دستگاههای تولید اشعه ایکس و Viewer های قوی جهت تفسیرفیلم های با دانسیته بالا مجهز میباشد.

 1. در مقایسه با سایر روشهایNDT رادیوگرافی گران تر است. هزینه های بالا ، نیاز به فضای بیشتر، پیشگیری از خطرات ایمنی، از دلایل بالا بودن هزینه رادیوگرافی میباشد.
 2. تست قطعات با ضخامت بالا یک فرآیند بسیار وقت گیر در پروژه ها است و نیاز به منبع رادیواکتیو (چشمه) بسیار قوی و حفاظ بیشتر میباشد.
 3. مشکل دیگردیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
  ترک های کوچک را در مقاطع ضخیم اغلب نمی توان شناسایی کرد، حتی زمانی که به درستی در جهت تابش باشند.
 4. در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
  ناپیوستگی ریز تشخیص داده نمی شود مگر اینکه آنها به اندازه کافی قابل تشخیص از ریزساختار ماده باشند.
 5. عیوب تورق (Laminations) بعلت جهت گیری نامناسب در رادیوگرافی قابل تشخیص نمی باشد، زیرا جذب اشعه توسط تورق به حدی نیست که با محیط اطراف اختلاف بوجود آید.
 6. یکی دیگر از معیب بازرسی جوش به روش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
  این می باشد که مقدار زیادی از اشعه ایکس یا اشعه گاما می تواند به سلول های پوست و خون آسیب رسانده و یا موجب نابینایی و نازایی شود، در دزهای عظیم می تواند باعث معلولیت شدید یا مرگ شود. به همین دلیل بحث رعایت اصول ایمنی در بازرسی جوش و تست های غیر مخرب مانند رادیوگرافی وحفاظت از پرسنل نه تنها کسانی که درگیر در کار رادیوگرافی بلکه کسانی که در مجاورت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
  هستند از اهمیت عمده ای برخوردار است. الزامات ایمنی با اعمال محدودیت های اقتصادی، عملیاتی، زمانی و محیطی در استفاده از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
  برای آزمایش همراه است.
محدودیت های منابع اشعه گاما در بازرسی جوش rt
 1. خروجی منبع محدود می باشد، در صورتی که خروجی بدون افزایش اندازه فیزیکی منبع، افزایش پیدا کند اکتیویته خاص افزایش پیدا کرده است. اکتیویته خاص توسط کنترل جریان نوترون موجود در نقاط پرتو افکنی راکتور، کنترل می شود. در مورد اشعه ایکس، خروجی می تواند با افزایش جریان افزایش پیدا کند.
 2. چون در منابع اشعه گاما انرژی های مجزا ساطع می شود انرژی اشعه نمی تواند با ضخامت قطعه مورد آزمایش هماهنگ شود، (بر خلاف دستگاه های اشعه ایکس که انرژی در یک رنج تغییر می کند). که باعث تغییراتی در فیلم رادیوگرافی می شود مثل رزولوشن پایین مخصوصا در ضخامت های پایین.
 3. منابع اشعه گاما با گذشت زمان قدرت خود را از دست می دهند.

مزیت مهم استفاده از اشعه های یونیزه کننده در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مانند روش تست رادیوگرافی جوش rt این است که میتوان اشعه های یونیزه کننده را در مورد بسیاری از مواد از عناصر سبک مثل آلومینیم، برلیم و منیزیم تا فولاد، نیکل و سایر عناصر سنگین به کار برد. محصولات مختلف با اشکال متفاوت که توسط این تشعشعات مورد بازرسی قرار میگیرند محدوده وسیعی از محصولات ریخته گری، جوشکاری، کامپوزیت ها و قطعات سر هم بندی و جمع شده را در بر میگیرند.
تست رادیوگرافی جوش rt یکی از انواع روش های دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
می باشد که تیم کارن تخصص بالایی در این زمینه دارند و با انجام بیش از ۲۰۰ پروژه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
RT معتبر ترین شرکت تست و بازرسی غیر مخرب و به خصوص تست غیر مخرب جوش و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
می باشد که با بهره گیری از مهندسی مواد و متالوژی و مهندسین جوش کارکشته قادر به انجام ریز ترین و حساس ترین پروژه در سطح کشور می باشد .[/b]
[i]
[i]شرکت نیک بینش کارن انواع بازرسی جوش از جمله دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/b] با بالاترین دقت کاری را انجام داده و تنها هدف این شرکت رضایت مشتریان و کیفیت بالای کار می باشد و همین هدف علت مو فقیت و خوش نامی این شرکت معتبر شده است.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان