از ما حمايت کنيد
به مهندسي جوش امتياز دهيد

ارسال پاسخ 
بازرسی چشمی جوش VT
۱۳۹۹/۱۰/۲۸, ۰۶:۰۷ عصر
ارسال: #1
بازرسی چشمی جوش VT
نحوه بازرسی جوش VT
بازرسی چشمی جوش با تکنیک بازرسی مستقیم انجام می شود. در این حالت حداکثر فاصله چشم بازرس از سطح قطعه مورد آزمايش 60 سانتی متر و حداقل زوايه ديد 30 درجه است.
ابزار لازم جهت انجام تست VT ( بازرسی چشمی جوش)
در بازرسی چشمی از چراغ قوه ، لوکس متر ، گیج های جوشکاری ، کولیس ، متر ، خط کش ، گچ های حرارتی ، ترمومتر، مارکر و ... استفاده می شود.
تست غیر مخرب VT
بازرسی چشمی جوش همان طور که از اسم آن پیداست یک تست غیر مخرب بوده و بدون تخریب و آسیب به قطعه عیوب ظاهری را مشخص می کند .
اصول بازرسی چشمی جوش
در زمان بازرسی چشمی جوش باید نور كافي فراهم باشد و در صورت نياز می توان از چراغ قوه و منابع نوري مناسب استفاده نمود. حداقل ميزان روشنایی لازم روی سطح مورد بازرسی در سازههای فلزی یا قطعات معمولی باید 750 لوکس و برای بازرسي قطعات حساس و يا سیستمهای تحت فشار همچون مخازن و لوله کشیهای صنعتی 1000 لوکس است.
نحوه تست VT
قبل از شروع دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سطح مورد تست باید از هرگونه آلودگی از جمله رطوبت ، چربی ، رنگ ، پوشش ، سرباره جوش ، پاشش ، لکه قوس ، لایه اکسید و غیره که مانع از رویت کامل جوش بوده و باعث کاهش دقت بازرسی میشود تمیز گردد. برای این کار می توان از برسکاری ، سنگزنی و یا مواد شوینده (حلال) استفاده نمود، به شرطی که در سایر مدارک کاربری پروژه استفاده از آنها منع نشده باشد.
موارد استفاده تست VT
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بعد از جوشکاری و قبل از انجام دیگر تست های غیر مخرب جوش مانند دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، تست جوش UT ، تست جوش RT و..... به عنوان اولین و مهمترین بازرسی می باشد .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط ابزار دانلودر توییتر
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان