سخن روز: --- اشتباه کردن، اشتباه نیست، در اشتباه ماندن، اشتباه است. ( ناشناس) ---

از ما حمايت کنيد
به مهندسي جوش امتياز دهيد

ارسال پاسخ 
بازرسی جوش Rt
۱۳۹۶/۱/۲۹, ۱۱:۲۴ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۱/۲۹ ۱۱:۳۶ صبح، توسط mahsabk.)
ارسال: #1
بازرسی جوش Rt
رادیوگرافی صنعتی و یا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
RT با استفاده از تابش الکترومغناطیسی پرتو یونیساز برای مشاهده عیوبی که با چشم در حالت عادی دیده نمی شود استفاده می شود. بازرسی جوش رادیوگرافی یکی از روش های دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
متداول می باشد. در واقع این یک روش بازرسی مواد برای نقص پنهان با استفاده از قابلیت طول موج کوتاه تابش الکترومغناطیسی، اشعه ایکس و اشعه گاما، به منظور نفوذ به مواد مختلف است.
بازرسی جوش رادیوگرافی : متدها رادیوگرافی با اشعه ایکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بر پایه ی قابلیت عبور از اجسام اشعه ایکس و گاما استفاده میکند تا ناپیوستگی در اجزای داخلی اجسام کدر را تشخیص دهد. در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با اشعه-ایکس لوله اشعه ایکس در یک طرف جسم مورد آزمایش و فیلم در طرف دیگر آن قرار می گیرد. سپس تابش توسط جسم مورد آزمایش در سطوح مختلف جذب می شود، به دلیل آنکه ترک و ناپیوستگی اشعه های تابیده شده را جذب نمب کند بنابر این تصویری از آن در فیلم در طرف دیگر تشکیل می شود. نقص هایی مانند تخلخل و ترک به آسانی قابل مشاهده هستند.
رادیوگرافی با اشعه گاما
اشعه گاما (اشعه Y) برای بازرسی مواد ضخیم تر بهتر است. به طور کلی اشعه گاما انرژی بالاتری دارد و می تواند در ضخامت بیش از۵۰۰MM نفوذ کند. اصولدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در هر دو نوع تست مشابه است. بر خلاف اشعه ایکس هر چند، پرتو گاما توسط یک ایزوتوپ رادیواکتیوی تولید می شود.

هنگامی که اشعه ایکس یا اشعه گاما در یک بخش از قطعات بهم جوش خورده تابیده می شوند. همه ی تابش از عبور نمی کند. مواد مختلف، بسته به تراکم ، تعداد و ضخامت اتمی آنها، طول موج های مختلف از انرژی تابشی را جذب می کند.
کاربرد بازرسی جوش رادیوگرافی RT[/i]
[i]بازرسی رادیوگرافی جوش می تواند یک رکورد فیلم دائمی از کیفیت جوش را که تفسیر آن توسط تکنسین آموزش دیده تفریبا آسان است را ارائه می کند. اگر چه این روش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ازدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/b] کند و گران است ، اما یک روش مثبت برای تشخیص تخلخل اجزاء، ترک، و حفره داخلی، از جوش است. برای جلوگیری از تفسیر غلط فیلم رادیوگرافی، ضروری است که تفسیر رادیوگرافی توسط متخصصین باتجربه انجام شود زیرا هزینه بر بوده و موجب تداخل جدی در بهره وری می شود.
بازرسی جوش رادیوگرافی : ایمنی
در هنگام دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باید ملاحظات ایمنی آشکار را در انجامدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با اشعه ایکس و اشعه گاما انجام داد. این اشعه های نامرئی را با چشم غیر مسلح نمی توان دید و می تواند آسیب جدی به سلامت و ایمنی بزند لزا تنها پرسنل آموزش دیده و متخصص باید این نوع دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را انجام دهند.

سه راه محافظت از بازرس دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این است که آنها بیش از سطح مورد نیاز از تابش، زمان، فاصله محافظ قرار نگیرند. هرچقدر در زمان کمتری در معرض تابش قرار گیرند و هرچه فاصله آنها از منبع رادیواکتیو بیشتر باشد آسیب آنها کمتر خواهد بود.

شرکت نیک بینش کارن با تکیه بر دانش متخصصین[b] دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
RT
خود بازرسی تکمیلی و دقیق از تجهیزات جوش کاری شده را انجام می دهد. این شرکت با سابقه ساله خود و اعتباری که طی این سالها به دلیل کار با کیفیت خود انجام داده است متخص در زمینه ی انجام انواع تست های غیر مخرب می باشد.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان