سخن روز: --- اشتباه کردن، اشتباه نیست، در اشتباه ماندن، اشتباه است. ( ناشناس) ---

از ما حمايت کنيد
به مهندسي جوش امتياز دهيد

ارسال پاسخ 
استانداردهای جهانی تست جوش MT
۱۳۹۶/۱/۳۰, ۱۲:۱۸ عصر
ارسال: #1
استانداردهای جهانی تست جوش MT
پودر ذرات مغناطیسی
یک ذره رایج مورد استفاده برای شناسایی ترک و عیوب جوش در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ذرات مغناطیسی اکسید آهن است، که برای هر دو سیستم خشک و مرطوب استفاده می شود. رنج سیستم ذرات مرطوب در اندازه کمتر از ۰٫۵ میکرومتر تا ۱۰ میکرومتر برای استفاده با آب یا روغن حامل می باشد. ذرات مورد استفاده در سیستم های مرطوب دارای رنگدانه اعمال شده هستند که در۳۶۵ نانومتر (بنفش(A نیاز به ۱۰۰۰ میکرووات / cm2 به (۱۰ W / M2) در سطح بخش برای بازرسی مناسب دارند. اگر به ذرات نور مناسبی در تاریکخانه اعمال نشود نمیتوان ذرات را دید و ترک ها را تشخیص داد.

استفاده از عینک های UV / عینک برای فیلتر نور UV و تقویت طیف نور مرئی (به طور معمول سبز و زرد) ایجاد شده توسط ذرات فلوئورسان برای بازرسی ذرات مغناطیسی MT ضروری می باشد و انتخاب رنگ سبز و زرد واکنش چشم انسان به این رنگ ها است که موجب می شود بازرسی جوش به روشدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دقیق تر انجام شود.

رنج پودر ذرات خشک در اندازه ۵-۱۷۰ میکرومتر، برای دیده شدن در نور سفید استفاده می شود این پودر ها برای محیط های مرطوب طراحی نشده اند، پودر خشک به طور معمول با استفاده از آپلیکاتور پودر هوا استفاده می شود.
حامل ذرات مغناطیسی
استفاده از روغن به مخصوص طراحی شده و حامل هایی بر اساس آب برای ذرات مغناطیسی یک عمل صنعتی رایج در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ذرات مغناطیسی می باشد. نفت سفید بی بو و املاح معدنی در ۴۰ سال گذشته به طور معمول در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
MT مورد استفاده قرار نمی گرفتند. زیرا استفاده از نفت سفید و یا مواد معدنی ارواح به عنوان یک حامل با توجه شاخص گرانروی پایین و استنشاق دود توسط اپراتورها خطرناک است.
بازرسی جوش MT
مراحل کلی بازرسی بر روی یک ماشین افقی مرطوب در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به شکل زیر می باشد.

 1. ابتدا بخش مورد آزمایش را از هرگونه آلودگی و روغن پاک می کنیم.
 2. انجام محاسبات لازم برای دانستن میزان جریان مورد نیاز برای مغناطیسه کردن بخش مراجعه ASTM E1444 / E1444M برای فرمول.
 3. در مدتی که اپراتور تست غیر مخرب جوش قطعه را با ذرات مغناطیسی شستشو می دهد پالس مغناطیسی برای ۰٫۵ ثانیه اعمال می شود. عدم توقف قبل از پایان پالس مغناطیسی باعث شستن (دور کردن) تمام ذرات مغناطیسی از قطعه یا بخش می شود.
 4. زمانی که اپراتور برای یافتن نقص ۰ تا ±۴۵ درجه از مسیر جریان روی قطعه را را ارزیابی می کند همزمان نور UV بر روی قطعه تابانده می شود. نشاه ها و ترک های احتمالی تنها در زاویه ۴۵ تا ۹۰ درجه از میدان مغناطیسی اعمال شده ظاهر می شوند. راحت ترین راه برای فهمیدن اینکه میدان مغناطیسی در کدام در حال فرار یا نشتی ایت مسیر شدت بیشتری دارد، گرفتن قطعه با هر دو دست در بین سر استوک تخم گذار و بر خلاف انگشت شست روی قطعه می باشد. به این روش سلطه انگشت راست یا چپ می گویند. جهت نقاط انگشت به ما جهت جریان در حال عبور را به ما می گویند ، میدان مغناطسیس ۹۰ در جه نسبت به مسیر فعلی در گردش خواهد بود.
 5. در یک هندسه پیچیده مانند یک میل لنگ اپراتور دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
  باید جهت در حال تغببر جریان میدان مغناطیسی را تجسم کند. در حال حاضر در ۰ درجه و سپس ۴۵ درجه به ۹۰ درجه به ۴۵ درجه به ۰ و سپس -۴۵ به -۹۰ به -۴۵ تا ۰ و این تکرار برای هر محور لنگ شروع می شود. بنابر این دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
  می تواند وقت گیر باشد.
 6. بر اساس معیارهای از پیش تعریف شده قطعه می تواند تایید یا رد شود.
 7. قطعه مغناطیس زدایی می شود

بسته به نیاز، ممکن است جهت میدان مغناطیسی نیاز به تغییر۹۰ درجه برای بازرسی نواقصی داشته باشد که در مرحله ۳ تا ۵ قابل تشخیص نبوده است. رایج ترین روش برای تغییر جهت میدان مغناطیسی است به استفاده از یک “شات سیم پیچ” می باشد
استاندارد های جهانی بازرسی جوش تست ذرات مغناطیسی MT
سازمان بین المللی استاندارد (ISO)
ISO 3059،دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و ذرات مغناطیسی – مشاهده شرایط
ISO 9934-1، تست غیر مخرب –دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
– قسمت ۱: اصول کلی
ISO 9934-2، تست غیر مخرب – تست ذرات مغناطیسی – قسمت ۲: رسانه تشخیص
ISO 9934-3، تست غیر مخرب – تست ذرات مغناطیسی – قسمت ۳: تجهیزات
ISO 10893-5، تست غیر مخرب لوله های فولادی، بازرسی ذرات مغناطیسی لوله های فولادی فرومغناطیس و بدون درز برای تشخیص عیوب سطحی
ISO 17638، تست غیر مخرب جوش – تست ذرات مغناطیسی
ISO 23278، تست غیر مخرب جوش – تست ذرات مغناطیسی جوش – سطح پذیرش
کمیته اروپایی استانداردسازی (CEN)
EN 1330-7، دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
– اصطلاحات – قسمت ۷: شرایط مورد استفاده در آزمایش ذرات مغناطیسی
EN 1369، تأسیس – ذرات مغناطیسی بازرسی
EN 10228-1، دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از اجر سرامیکی – قسمت ۱: بازرسی ذرات مغناطیسی
جامعه آمریکا از تست و مواد (ASTM)
ASTM E1444 / E1444M استاندارد و تمرین برای دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ASTM A 275 / A 275M روش آزمون برای آزمون ذرات مغناطیسی از طرح اجر سرامیکی
ASTM A456 مشخصات برای بازرسی ذرات مغناطیسی فرجنجس میل لنگ بزرگ
ASTM E543 تمرین مشخصات استاندارد برای ارزیابی آژانس های که انجام تست غیرمخرب
ASTM E 709 راهنمای برای مغناطیسی ذرات تست آزمون
ASTM E 1316 اصطلاحات غیرمخرب امتحانات
ASTM E 2297 راهنمای استاندارد برای استفاده از UV-A و منابع نور قابل مشاهده و متر مورد استفاده در مایعات نافذ و روش ذرات مغناطیسی
انجمن استانداردهای کانادا (CSA) CSA W59
انجمن مهندسین خودرو (SAE)
AMS 2641 مغناطیسی ذرات بازرسی خودرو
AMS 3040 ذرات مغناطیسی، Nonfluorescent، روش خشک
AMS 3041 ذرات مغناطیسی، Nonfluorescent، روش مرطوب، نفت خودرو، آماده برای استفاده
AMS 3042 ذرات مغناطیسی، Nonfluorescent، روش مرطوب، خشک پودر
AMS 3043 ذرات مغناطیسی، Nonfluorescent، روش مرطوب، نفت خودرو، اسپری بسته بندی
AMS 3044 ذرات مغناطیسی، فلورسنت، روش مرطوب، خشک پودر
AMS 3045 ذرات مغناطیسی، فلورسنت، روش مرطوب، نفت خودرو، آماده برای استفاده
AMS 3046 ذرات مغناطیسی، فلورسنت، روش مرطوب، نفت خودرو، آئروسل
AMS 5062 فولاد، کافه ها کم کربن، فرجنجس، لوله، ورق، نوار، و صفحه ۰٫۲۵ کربن، حداکثر
AMS 5355 ریخته گری سرمایه گذاری
AMS I-83387 روند بازرسی، لاستیک مغناطیسی
AMS-STD-2175 موسس، طبقه بندی و بازرسی از AS 4792 آب مطبوع نمایندگی برای آبی بازرسی جوش MT AS 5282 فولاد ابزار استاندارد حلقه مغناطیسی ذرات بازرسی AS5371 استانداردهای مرجع بوش شیم برای بازرسی ذرات مغناطیسی
ایالات متحده استاندارد نظامی A-A-59230 سیالات، دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، سیستم تعلیق

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان