تالار گفتگوی تخصصی مهندسی و بازرسی جوش
تغییر ضخامت ورق تقویتی - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگوی تخصصی مهندسی و بازرسی جوش (https://www.weldeng.net/MyBB)
+-- انجمن: طراحی جوش (/Forum-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%AC%D9%88%D8%B4)
+--- انجمن: الزامات طراحی جوش بر اساس نوع بارگذاری (/Forum-%D8%A7%D9%84%D8%B2%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%AC%D9%88%D8%B4-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3-%D9%86%D9%88%D8%B9-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C)
+--- موضوع: تغییر ضخامت ورق تقویتی (/Thread-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D8%B6%D8%AE%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D9%88%D8%B1%D9%82-%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D8%AA%DB%8C)

تغییر ضخامت ورق تقویتی - elpa - ۱۳۹۱/۹/۱۵ ۰۳:۴۷ عصر

با سلام
در سازهای صنعتی و یا ساختمانی در بعضی از قسمتهای ستون ورقی تقویتی با ابعاد و ضخامت مشخص جوشکاری می شود.
اگر ضخامت ورق تقویتی کمتر از حد مشخص شده در نقشه باشد آیا می توان ورق با ضخامتی که جبران کاهش ضخامت ورق اولیه را داشته باشد روی ورق تقویتی اولیه قرار داده و به صورت دور تا دور جوشکاری کنیم؟
(ورق وصله جوشی تصویر نشان داده شده)
با تشکر

تغییر ضخامت ورق تقویتی - M.Fathi - ۱۳۹۳/۵/۵ ۰۴:۴۵ عصر

به نظر من هيچ كمكي نميكنه بازرس موظفه حين اعمال ورق تقويتي ابعاد و ضخامت رو كنترل كنه و به پيمانكار تذكر بده.

RE: تغییر ضخامت ورق تقویتی - mab_lord - ۱۳۹۳/۵/۹ ۰۵:۴۹ عصر

میتونه کمک بکنه بهد جبران ضخامت ولی باید توجه داشته باشید جوش خودش یک عدم یکنواختی در جریان ساخته و هر چه قطعه ساخته شده دارای درزهای جوش بیشتر باشد احتمال وجود مشکل در سیستم نیز بیشتره ولی به طور کلی در این سازه به نظر میتونه کمک کننده باشه نه جبران کننده

RE: تغییر ضخامت ورق تقویتی - zarepour - ۱۳۹۳/۸/۳ ۱۱:۳۳ صبح

سلام خدمت دوستان محترم
من میخواهم برای چند قطعه، WPS بنویسم اما چند نکته برایم واضح نیست. اگر از دوستان کسی وقتش اجازه میده نظرش رو بیان کنه لطفا.
در این قطعات، plateهایی (محدوده ضخامت 10 تا 50 میلیمتر) از جنس ST-37 به pipeهایی از همین جنس (THK9.5 و THK12.5) متصل خواهند شد. فرآیند SMAW-E7018 و FCAW برای جوشکاری استفاده خواهد شد.
سوال من این است: با توجه به اینکه اتصال plate به pipe هست، محدوده ضخامت را در wps چگونه بنویسم؟ بر اساس pipe یا plate ؟
و آیا ساق جوش هم بر مبنای " x 0.7 کمترین ضخامت " مشخص میشود؟