از ما حمايت کنيد
به مهندسي جوش امتياز دهيد

ارسال پاسخ 
گرده جوش بیش از حد
۱۳۹۱/۱۱/۱۸, ۰۴:۳۷ عصر
ارسال: #1
گرده جوش بیش از حد
با سلام
در ساخت مخزن از جنس فولاد کم کربن ، در قسمتهایی که گرده جوش بیش از حد می باشد، کارفرما با ستگ زدن گرده اضافی جوش مخالفت می کند. این در حالی است که طبق کد ASME در صورتی که گرده جوش برداشته شود کلاس جوش بالاتر می رود. آیا خواسته کارفرما منطقی است؟
با تشکر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط ابزار دانلودر توییتر
۱۳۹۱/۱۱/۲۴, ۰۵:۴۰ عصر
ارسال: #2
RE: گرده جوش بیش از حد
با سلام و درود
گرده جوش اضافه علاوه بر اینکه از نظر اقتصادی بصرفه نمی باشد و ظاهری نامناسبی هم به جوش می دهد ، باعث تغییر پروفایل و تمرکز تنش ،بویژه در بارگذاری های دینامیکی خواهد شد. ضمنا درصورتیکه سازه پس از جوشکاری پوشش شود لایه های مختلف در قسمت کناری جوش بدلیل زاویه نامناسب بخوبی برروی یکدیگر قرار نگرفته و محافظت مورد نظر انجام نخواهد شد.
دلیل مخالفت کارفرما را اعلام فرمایید.
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط alisooshiant ، kamrand
۱۴۰۰/۷/۲۰, ۱۱:۰۴ صبح
ارسال: #3
RE: گرده جوش بیش از حد
(۱۳۹۱/۱۱/۱۸ ۰۴:۳۷ عصر)elpa نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
در ساخت مخزن از جنس فولاد کم کربن ، در قسمتهایی که گرده جوش بیش از حد می باشد، کارفرما با ستگ زدن گرده اضافی جوش مخالفت می کند. این در حالی است که طبق کد ASME در صورتی که گرده جوش برداشته شود کلاس جوش بالاتر می رود. آیا خواسته کارفرما منطقی است؟
با تشکر
سلام من هم فکر میکنم که این کار درست نیست و کیفیت رو پایین میاره . من توی شرکت آهن رسان کار می کنم و مسئول خرید و فروش انواع قطعات فولادی ام. خیلی وقتا تولید کننده برای راحتی خودش محصولی ارزان ولی بی کیفیت و غیر استاندارد میخواد غالب کنه ولی من با تجربه ای که اینجا کسب کردم فکر میکنم که نباید از این روش استفاده کرد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان