از ما حمايت کنيد
به مهندسي جوش امتياز دهيد

ارسال پاسخ 
نقش اندازه کابل جوشکاری در تعیین امپر و ولتاژ دستگاه
۱۳۹۱/۹/۱۸, ۱۲:۴۰ صبح
ارسال: #1
نقش اندازه کابل جوشکاری در تعیین امپر و ولتاژ دستگاه
با سلام
میخواستم بدانم که در جوشکاری بزق معمولی(SMAW) اگر کابل جوشکاری را بلند انتخاب کنیم،این طول زیاد کابل باعث افت امپر میشود یا ولتاژ ؟ و اصلا افزایش طول کابل باعث چه مشکلاتی میشود؟
با سپاس فراوان
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط عباس نیازی
۱۳۹۱/۹/۲۲, ۱۰:۱۱ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۹/۲۲ ۱۰:۱۵ صبح، توسط M.chekavi.)
ارسال: #2
Rainbow RE: نقش اندازه کابل جوشکاری در تعیین امپر و ولتاژ دستگاه
طول كابل ،شدت جريان عبوري از كابل ،و duty cycle بايد با يكديگر متناسب باشند. طول و سايز (بر اساس AWG) كابل مناسب را از اين روابط و جدول پيوست مي توان بدست آورد. با اين حال كوتاه بودن طول كابل ارجح است.
افت انرژي الكتريكي در طول يك كابل با I2R متناسب بوده و با افزايش شدت جريان جهت جبران افت جريان در انتهاي كابل انرژي با شدت بيشتري افت پيدا نموده و ممكن است در اثر حرارت ايجاد شده به كابل آسيب برساند. همچنين با افزايش طول ميزان مقاومت در مدار تشكيل شده افزايش خواهد يافت . لذا ممكن است لازم شود در صورت نياز به طول كابل بلند از سايزهاي بزرگتر كابل استفاده نمود.

با افزايش طول كابل ،ميزان اتلاف انرژي الكتريكي افزايش يافته و ولتاژ و آمپر در محل قوس نسب به قسمت منبع تغذيه افت خواهد داشت و ممكن است اگر افت آن محسوس باشد مشكلاتي در كيفيت جوش ايجاد نمايد.

جهت مانيتور كردن پارامترهاي الكتريكي و تعيين تكليف اين موضوع بهتر است از يك ميتر كلمپي استفاده گردد.
علاوه بر تغيير پارامترهاي الكتريكي ،طول بلند كابل دست و پاگير بوده ممكن است بعلت برخورد قطعات و ابزار با آن و قرار گرفتن در معرض حرارت و... كابل آسيب ديده و مشكلاتي از نظر ايمني ايجاد گردد.
با توجه به اينكه تلفات انرژي در جريان AC نسبت به DC كمتر است در مواردي كه طول كابل زياد باشد بهتر است در صورت امكان از جريان AC استفاده شود.


فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان