از ما حمايت کنيد
به مهندسي جوش امتياز دهيد

ارسال پاسخ 
مود انتقال در فرآیند GMAW
۱۳۹۱/۶/۳۰, ۰۳:۳۵ عصر
ارسال: #3
RE: مود انتقال در فرآیند GMAW
با سپاس از آقای مهندس کلورزی عزیز بابت پاسخ کاملشان، در زیر پاسخهای آقای مهندس نیکپور و سرکار خانم مهندس فروتن به این پرسش آورده شده است(با سپاس فراوان از این بزرگواران)

پاسخ جناب مهندس نیکپور:
"همانطور که می دانید پارامترهای مختلفی در تغییر مد انتقال تاثیر دارند. نوع گاز محافظ یا درصد ترکیب آنها، اندازه چریان جوشکاری و همچنین اندازه ولتاژ روی تعیین مد انتقال نقش دارند. در مد انتقال اتصال کوتاه نوع گاز باید Co2 باشد یا ترکیبی که غالب آن Co2 باشد و اندازه ولتاژ زیر 24 ولت و اندازه آمپر زیر 130-140 آمپر. در مد انتقال گلبولار اندازه آمپر خیلی بالا می رود که روی حرارت ورودی تاثیر زیادی خواهد داشت و در پی آن تغییرات خواص متالورژیکی، اندازه دانه و افت خواص تافنسی رو خواهیم داشت. به همین دلیل برای تغییر مد انتقال بایستی pqr مجدد بگیریم. ضمنا از مد اتصال کوتاه برای جوشکاری پاس ریشه یا قطعات نازک استفاده می شود که در بازه ضخامت هم تاثیر گذار خواهد بود. "

پاسخ سرکار خانم مهندس فروتن:
"همانگونه كه مستحضريد عواملي چون بزرگي جريان، قطر الکترود، ترکيب الکترود، electrode extension و نوع گاز محافظ در انتخاب مود انتقال در روش mig /mag موثر است به گونه اي كه اين عوامل منجر به تغييرات فاحشي در روش جوشكاري از جمله heat input (به عنوان يك متغير اساسي ) خواهد شد به عبارت ديگر استفاده از مود انتقال فلز اسپري براي ورقهائي با ضخامت بالا مناسب است و اين در حالي است كه اتصال كوتاه براي ورقهاي ضخيم اساسا توصيه نمي شود مسلما نوع گاز ،ولتاژ،جريان ،قطر الكترود و... در جوشكاري ورق نازك در مقايسه با شرايط جوشكاري ورق ضخيم متفاوت بوده و شرايط pqr آن نمي تواند براي ورق ضخيم و بالعكس تعميم داده شود .تا ان جائي كه حضور ذهن دارم و حتما شما بزرگوار بهتر از من مي دانيد در استاندارد asme sec ix نيز تغيير مود انتقال فلز در روش gmaw متغير اساسي است و نياز به pqr جديد دارد ."
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پیام‌های داخل این موضوع
مود انتقال در فرآیند GMAW - elpa - ۱۳۹۱/۶/۲۷, ۱۱:۱۲ صبح
RE: مود انتقال در فرآیند GMAW - A.H.Kaloorazi - ۱۳۹۱/۶/۳۰, ۰۲:۱۱ عصر
RE: مود انتقال در فرآیند GMAW - khodaparasti - ۱۳۹۱/۶/۳۰ ۰۳:۳۵ عصر

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان