سخن روز: --- اشتباه کردن، اشتباه نیست، در اشتباه ماندن، اشتباه است. ( ناشناس) ---

از ما حمايت کنيد
به مهندسي جوش امتياز دهيد

ارسال پاسخ 
تکنیک های تست جوش MT
۱۳۹۶/۱/۳۰, ۱۲:۳۹ عصر
ارسال: #1
تکنیک های تست جوش MT
تست ذرات مغناطیسی MT[/b] یک روش کم هزینه و بسیار محبوب برای انجام دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از مواد فرومغناطیس است. فرومغناطیس در ASME بخش V به عنوان ” اصطلاحی است که به موادی که توانایی مغناطیسه شدن و یا جذب شدن توسط یک میدان مغناطیسی را داشته باشند اطلاق می شود” تعریف شده است. در روش تست ذرات مغناطیسی MT
جهت شناسایی عیوب سطح برای ناپیوستگی های سطحی و همچنین ناپیوستگی کمی پایین تر از سطح مورد استفاده می باشد.
نحوه کار تست ذرات مغناطیسی MT
هنگامی که مواد فرومغناطیس (معمولا آهن یا فولاد) بدون نقص هستند، خطوط شار مغناطیسی از طریق مواد بدون هیچ گونه وقفه ای انتقال می یابد.

اما زمانی که یک شکاف یا ناپیوستگی های دیگر وجود داشته باشد شار مغناطیسی به بیرون از مواد نشت می کند. در هنگام نشت، شار مغناطیسی (میدان مغناطیسی) ذرات فرومغناطیسی (پودر آهن) را جمع آوری و جذب می کند و اندازه و شکل ناپیوستگی را می سازد در نتیجه در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، بازرسی جوش و سایر مواد ترک و شکاف های قابل مشاهده می شوند.

هرچند در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شار مغناطیسی تنها در صورتی از مواد نشت می کند که ناپیوستگی به طور کلی عمود بر جریان باشد. اگر ناپیوستگی مانند یک ترک به موازات خطوط شار مغناطیسی باشد هیچ نشتی وجود نخواهد داشت ودیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هیچ نشانه ای را نمایان نخواهدد کرد.
برای حل این مشکل هر منطقه مورد بازرسی جوش در روش تست ذرات مغناطیسی MT باید دوبار تست شود. آزمایش دوم باید عمود بر آزمایش اول باشد بنابراین شکاف در هر جهتی قابل شناسایی است. بازرسی کهدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را انجام می دهد باید مطمئن باشد که همپوشانی به اندازه کافی از مناطق شار مغناطیسی در طول فرایند آزمایش حفظ می شود.
تاریخچه تست ذرات مغناطیسی MT
مغناطیس اولین بار در اوایل ۱۸۶۸ برای چک کردن نقص بشکه توپ جنگی مورد استفاده قرار گرفت . بشکه توپ جنگی برای اولین بار مغناطیسه شد و سپس یک قطب نمای مغناطیسی در پایین طول بشکه منتقل شد. اگر یک ناپیوستگی موجود بود، شار مغناطیسی نشت می کرد و باعث حرکت سوزن قطب نما می شد و نقص به راحتی با این روش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مکان یابی می شد.

در اوایل ۱۹۲۰، ویلیام هوک متوجه دانه بندی فلزی قطعات فولاد سخت (که توسط یک چاک مغناطیسی در حالی که زمین شده بود نگه داشته شده بود) الگوهایی را تشکیل می دهند که در بخش هایی که دارای ترک است مچ شده اند. او همچنین دریافت که با استفاده از پودر فرومغناطیس خوب در قطعات ، این پودر در ناپیوستگی ها با تشکیل یک نشانه قابل مشاهده است.
در سال ۱۹۳۰ دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به سرعت جایگزین روش روغن و سفیدآب از NDE (دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
) در صنت راه آهن شد. سرعت روش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سریعتر بود و نیاز به تمیزکاری بعد از نداشت. پس از بازرسی MT تنها پودر آهن باقی می ماند که به راحتی با دمیده شدن فرو می ریخت.
تست ذرات مغناطیسی MT : تکنیک ها تکنیک های مختلفی و ترکیبی از بازرسی جوش MT وجود دارد. کد ASME دیگ بخار و مخازن تحت فشار بخش V مقاله ۷ ۵ روش اصلی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
روش مختلف بازرسی مغناطیسی را به رسمیت می شناسد:

  1. روش انگیختن
  2. روش مغناطیسی طولی
  3. روش مغناطیسی مدور
  4. روش یوک
  5. روش مغناطیسی چند جهته

دو رسانه های مختلف بررسی فرومغناطیس وجود دارد: ذرات خشک و ذرات مرطوب. هر دو شکل می تواند یا فلورسنت یا غیر فلورسنت (قابل مشاهده است، کنتراست رنگ) باشند و در انواع رنگ ها به تضاد با مواد تست شده وجود دارند.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان