از ما حمايت کنيد
به مهندسي جوش امتياز دهيد

ارسال پاسخ 
تغییر ضخامت ورق تقویتی
۱۳۹۱/۹/۱۵, ۰۳:۴۷ عصر
ارسال: #1
تغییر ضخامت ورق تقویتی
با سلام
در سازهای صنعتی و یا ساختمانی در بعضی از قسمتهای ستون ورقی تقویتی با ابعاد و ضخامت مشخص جوشکاری می شود.
اگر ضخامت ورق تقویتی کمتر از حد مشخص شده در نقشه باشد آیا می توان ورق با ضخامتی که جبران کاهش ضخامت ورق اولیه را داشته باشد روی ورق تقویتی اولیه قرار داده و به صورت دور تا دور جوشکاری کنیم؟
(ورق وصله جوشی تصویر نشان داده شده)
با تشکر

فایل‌(های) پیوست شده
.bmp  0124.bmp (اندازه: 335.15 KB / تعداد دفعات دریافت: 38)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۱۳۹۳/۵/۵, ۰۴:۴۵ عصر
ارسال: #2
تغییر ضخامت ورق تقویتی
به نظر من هيچ كمكي نميكنه بازرس موظفه حين اعمال ورق تقويتي ابعاد و ضخامت رو كنترل كنه و به پيمانكار تذكر بده.
 سپاس شده توسط kamrand ، ابزار دانلودر توییتر
۱۳۹۳/۵/۹, ۰۵:۴۹ عصر
ارسال: #3
RE: تغییر ضخامت ورق تقویتی
میتونه کمک بکنه بهد جبران ضخامت ولی باید توجه داشته باشید جوش خودش یک عدم یکنواختی در جریان ساخته و هر چه قطعه ساخته شده دارای درزهای جوش بیشتر باشد احتمال وجود مشکل در سیستم نیز بیشتره ولی به طور کلی در این سازه به نظر میتونه کمک کننده باشه نه جبران کننده
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۱۳۹۳/۸/۳, ۱۱:۳۳ صبح
ارسال: #4
RE: تغییر ضخامت ورق تقویتی
سلام خدمت دوستان محترم
من میخواهم برای چند قطعه، WPS بنویسم اما چند نکته برایم واضح نیست. اگر از دوستان کسی وقتش اجازه میده نظرش رو بیان کنه لطفا.
در این قطعات، plateهایی (محدوده ضخامت 10 تا 50 میلیمتر) از جنس ST-37 به pipeهایی از همین جنس (THK9.5 و THK12.5) متصل خواهند شد. فرآیند SMAW-E7018 و FCAW برای جوشکاری استفاده خواهد شد.
سوال من این است: با توجه به اینکه اتصال plate به pipe هست، محدوده ضخامت را در wps چگونه بنویسم؟ بر اساس pipe یا plate ؟
و آیا ساق جوش هم بر مبنای " x 0.7 کمترین ضخامت " مشخص میشود؟
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان