سخن روز: --- اشتباه کردن، اشتباه نیست، در اشتباه ماندن، اشتباه است. ( ناشناس) ---

از ما حمايت کنيد
به مهندسي جوش امتياز دهيد

ارسال پاسخ 
تست غیر مخرب Pt
۱۳۹۶/۱/۲۹, ۱۲:۲۹ عصر
ارسال: #1
تست غیر مخرب Pt
یکی از آزمون های پر استفاده برای شناسایی ناپیوستگی سطحی در مواد فلزی و غیر فلزی و مواد غیر متخلخل تست غیر مخرب PT[/b] یا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(Liquid Penetrant Testing (PT)) می باشد. روش انجام دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بسیار ساده می باشد ولی در عین حال نیاز به دقت در فرآیند انجام و زمان سنجی لازمه توسط کارشناس دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را دارد. در واقع مایع نافذ رنگی قابل مشاهده یک روش NDT تست غیر مخرب
است و این یک آزمون ساده برای و یک راه خوب برای تست جوش قبل از انجام تکنیک های گران تر مثل اشعه ایکس است.
همانطور که از نام این روش یعنی بازرسی مایع نافذ پیداست،دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ترک، سوراخ ها … و اساسا هر گونه نقصی که یک رنگ بسیار ریز می تواند در آن نفوذ کند را نشان می دهد. برای انجام [i]تست غیر مخرب PT به یک کیت ساده سه تایی، معمولا در قوطی های آئروسل نیاز است. یک پاک کننده، یک مایع نافذ
و یک توسعه دهنده یا ماده ظهور. چهار نوع رنگ از سیستم مایع نافذ وجود دارد:

  1. قابل شستشو با آب – این نوع رنگ ها با آب شستشو می شوند.
  2. لیپوفیلیک – برای از بین بردن این نوع رنگ ها آنها را به صورت محلول در روغن قرار می دهند.
  3. هیدروفیل – – این نوع رنگ ها با آب شستشو می شوند ، اما مواد شوینده لازم است.
  4. حلال های قابل حمل – این نوع رنگ ها با یک حلال تمیز کننده حذف می شوند.
پنج سطح ازدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وجود دارد که از سطح ½ با کمترین حساسیت به سطح ۴ با بالاترین حساسیت می باشد.

عاملان انجامدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باید واجد شرایط برای انجام این کار باشند و گزارش ها که گاهی اوقات ممک است با شواهد عکاسی درخواست شود را با توجه به استاندارد های بین المللی انجام دهند. شرکت نیک بینش کارن با اعتبار و کیفیت بالای خدمات خود، در زمینه انجام انواع تست غیر مخرب از جمله [i]بازرسی جوش PT[/b]، [i]بازرسی جوش رادیوگرافی RT، بازرسی جوش MT، تست التراسونیک UT و روش های نوین در صنعت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یعنی تست آرایه فازی فعالیت دارد. شرکت نیک بینش کارن سابقه همکاری و خدمت رسانی به شرکت های بزرگی همچون مپنا, گروه صنعتی بهشهر و بسیاری از شرکت های نامی ایران را دارد که در اینجا مجال نام بردن آنها نیست.
مراحل تست غیر مخرب PT مرحله ۱ تست غیر مخرب PT- پیش تمیز کردن
در ابتدا سطح باید از هرگونه مواد اضافی سست و یا سیلیکا پاک شوند. در صورتی که سیلیکا رفع نشود شما نتیجه درست ازدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مایع نافذ را نخواهید گرفت. برای این کار بهتر است از یک بررس سیمی استفاده کنید سپس برای از بین بردن هرگونه روغن و مواد دیگر از یک ماده پاک کننده استفاده کنید. کمی صبر کنید تا پاک کننده کاملا از سطح خشک شود.
مرحله ۲ تست غیر مخرب PT- مایعات نافذ

پس از تمیز کردن سطح،دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(مایع رنگی قرمز روشن) را به مقدار زیادی در سطح جوش اسپری کنید. برای اینکه ماده رنگی به خوبی در منافذ نفوذ کند به مدت ۲۰ دقیقه صبر کنید. مقیاس زمانی معمولا روی قوطی مایع نافذ و یا بر روی برگه اطلاعات محصول چاپ شده است.
مرحله ۳ تست غیر مخرب PT- پس تمیز کردن
تمیز کردن دوباره. شما باید رنگ بیش از حد در این منطقه را حذف کنید، البته گفتن آن آسان تر از انجام آن است. شما نباید اسپری پاک کن را به طور مستقیم در منطقه مورد نظر بپاشید در غیر این صورت شما در معرض خطر شستشو مایع نافذ رنگی از ترک ها و نقص ها هستید! ابتدا از یک دستمال خشک برای برطرف کردن رنگ های اضافی استفاده کنید و سپس اسپری پاک کننده را بر روی یک دستمال تمیز اسپری کنید و برای تمیز کردن نهایی آن را به آرامی روی سطح جوش بکشید.
مرحله۴ تست غیر مخرب PT- اعمال اسپری developer و نتایج
وقتی سطح مورد نظر طبق دستور از مایع نافذ اضافی پاک شد نوبت به استفاده از ماده ظهور یا اسپری توسعه developer، یک ماده سفید که به آرامی خشک می شود و بعد از چند دقیقه خشک شدن حالت پودری دارد، این پودر یا ظاهر کننده مانند یک اسفنج عمل کرده و مایع نافذ داخل درزها و نقص ها را بخود می کشد و باعث نشان دادن آنها به عنوان علامت قرمز در میان پودر سفید درخشان می وشود و محل نقص را به صورت بزرگتر نشان می دهد.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان