سخن روز: --- اشتباه کردن، اشتباه نیست، در اشتباه ماندن، اشتباه است. ( ناشناس) ---

از ما حمايت کنيد
به مهندسي جوش امتياز دهيد

ارسال پاسخ 
تست رادیوگرافی جوش
۱۳۹۶/۲/۲۶, ۰۸:۴۱ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۲/۲۶ ۰۸:۵۱ صبح، توسط mahsabk.)
ارسال: #1
تست رادیوگرافی جوش
تست جوش رادیوگرافی و تست جوش التراسونیک دو روش رایجدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
می باشند که برای تشخیص ناپیوستگی ها در درون ساختار جوش مورد استفاده است. فواید آشکار هر دو روش فوق به یکپارچگی داخلی جوش بدون از بین بردن جوش کمک بسزایی می کند. در این مقال در مورد تست رادیوگرافی جوش برای شما توضیحاتی خواهیم داد.

تست رادیوگرافی
تست رادیوگرافی RT معمولا برای آزمایش اتصالات جوش داده شده مناسب می باشد که از هر دو طرف قابل دسترس است به استثنای تکنیک تصویر دو جداره که در برخی لوله ها استفاد می شود.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
روشی کند و پر هزینه است اما یک روش قابل اعتماد برای تشخیص تخلخل، آخال، ترک، و حفره در فضای داخلی جوش است.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با استفاده از اشعه ایکس و اشعه گاما انجام می شود که اشعه ایکس توسط تیوب اشعه ایکس و اشعه گاما توسط ایزوتوپ رادیواکتیو تولید میشود. اصول اساسی بازرسی جوش
رادیوگرافی همانند رادیوگرافی پزشکی می باشد. تشعشعات نافذ از طریق یک جسم جامد عبور می کنند و تصویری از اجزای داخلی جسم مورد آزمایش بر روی فیلم رادیوگرافی ایجاد میکند.
مقدار انرژی جذب شده توسط جسم بستگی به ضخامت و چگالی آن دارد بنابراین در محل هایی که دچار ناپیوستگی هستند میزان جذب اشعه کمتر بوده بنابراین زمانی که فیلم رادیوگرافی جوش توسعه داده می شود این نقاط تاریک خواهد بود. مناطقی که انرژی کمتر جذب می کنند در فیلم روشن تر خواهند بود.
بنابراین در مناطقی از جسم که ضخامت به واسطه ناپیوستکی مانند تخلخل و یا ترک تغییر کرده است به صورت خطوط تیره در فیلم ظاهر می شود. آخال چگالی کم، مانند سرباره، به صورت مناطق تیره در فیلم ظاهر می شود، در حالی که آخال چگالی بالا، مانند تنگستن، به صورت مناطق با نور روشن ظاهر می شود.

تفسیر فیلم تست رادیوگرافی جوش
با مشاهده شکل جوش و تفاوت های چگالی جوش در فیلم رادیوگرافی تمام ناپیوستگی ها شناسایی می شوند. رکورد دائمی فیلم از کیفیت جوش برای کارشناس خبره و آموزش دیده بسیار راحت خواهد بود. تنها یک کارشناس ماهر مب توانددیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را انجام داده و تصاویر آن را تفسیر کند زیرا نفسیر تست رادیوگرافی جوش اشتباه می تواند باعث اتلاف هزینه و تداخل جدی در تولید شود و به دلیل آنکه اشعه ایکس و گاما نا مرئی هستند می تواند آسیب و تلفات به همراه داشته باشد.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان