از ما حمايت کنيد
به مهندسي جوش امتياز دهيد

ارسال پاسخ 
اصلاح طرح لبخند
۱۳۹۶/۱۲/۲۲, ۱۱:۵۴ صبح
ارسال: #1
اصلاح طرح لبخند
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چیست؟
اصلاح طرح لبخند
فرآیندی است که از طریق تکنیک‌های دندانپزشکی زیبایی، مانند سفید کردن دندان، روکش ونیر، پر کردن، لامینت، روکش، جراحی لثه و مرتب کردن دندان‌ با ارتودنسی یا پل، به طور موقت یا دائم، ظاهر و شکل لبخند را اصلاح نموده و موجب بهبودی می‌گردد. طرح لبخند می‌تواند دندان‌هایی با ظاهر خراشیده، ترک خورده یا تغییر رنگ داده را ترمیم کند، حالت گاز گرفتن دندان‌ها را اصلاح نماید و عضلات کنترل کننده حرکات فک را به حالت طبیعی باز گرداند.
کارشناسان دندانپزشکی زیبایی معتقدند که لبخند هر فرد می‌تواند تا 30 درصد زیبایی صورت وی را به خود اختصاص دهد. از همین رو در اصلاح طرح لبخند، با در نظر گرفتن توازن کلی در ویژگی‌های صورت، نوع پوست، رنگ مو، دندان‌ها، بافت لثه و لب‌ها، می‌توان به یک لبخند ایده‌آل دست پیدا کرد. به طور کلی اصلاح طرح لبخند یک رویه‌ی دندانپزشکی زیبایی جامع است که برای حصول لبخند زیبا استفاده می‌شود و در این فرآیند خواسته‌های مورد نظر شما در طرح ایجاد شده مورد توجه قرار می‌گیرد.
جنبه های طرح لبخند
به طور واضح یکی از جنبه های زیبایی در چهره هر فردی لبخند زیبا و جذاب و نیز دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
است. در این باره باید گفت که داشتن لبخند زیبا و جذاب حاصل هماهنگی تمام اجزاء صورت است. برای این که این زیبایی برای فردی حاصل شود فرد باید تغییراتی در فرم لثه و فاصله دندان ها و همچنین شکل فک ایجاد شود. فرد می تواند با ایجاد این تغییرات در چهره فرم لبخند خود را زیباتر و جذاب تر نماید.

متخصص ارتودنسی و دندانپزشکانی که جراحی های زیبایی انجام می دهند با اطلاعاتی که در زمینه روابط بین اجزاء صورت دارند می توانند تمهیداتی را انجام دهند تا زیبایی لازم در چهره و لبخند فرد به وجود آید.

البته برای داشتن لبخندی زیبا و طرح لبخند مجموعه ای از کار باید انجام شود تا نتیجه رضایت بخش برای فردی حاصل شود. این اعمال می تواند شامل لمینیت، بلیچینگ، ارتودنسی ، ونیر، روکش های دندان و غیره باشد. با انجام این کارها می توان لبخندی جذاب و خواستنی را برای بیمار حاصل آورد.

در مورد اصلاح طرح لبخند باید گفت که تنها بیمارانی که دارای مشکلات دندانی و فکی هستند احتیاج به درمان ندارند بلکه افرادی هم که دارای دندان های سالم هستند می توانند اصلاح طرح لبخند انجام دهند و با کمی فرم دادن به دندان ها و یا سفید کردن دندان زیباترین لبخند را داشته باشند.

اصلاح طرح لبخند دارای اصولی است که هر پزشکی باید این اصول را رعایت کند. از مواردی که شامل این اصول است می توان به موارد زیر اشاره نمود:
در هنگام خندیدن خطی که از ابتدای دندان های فک بالا عبور می کند باید با خط پایین موازی باشد.
لب بالا باید در حین خندیدن از انتهای دندان های بالا عبور کند نه بیشتر.
فضاهای بین دندان ها باید نسبت خاصی دارند که این نسبت در زیبایی لبخند تاثیر فراوانی دارد.
دندان های فک بالا در هنگام خندیدن باید حدود یک و نیم میلیمتر جلوتر از دندان های فک پایین باشد.
در حالت عادی دندان ها باید 2 تا 3 میلیمتر از بین لب ها مشخص باشد.
عوامل زیبایی طرح لبخند 1- فرم یا نسبت طول و عرض دندان‌ها

زیبایی امری نسبی بوده و نتیجه‌ی توازن و هماهنگی چند جانبه‌ی دندان‌ها به صورت تک به تک و نسبت به همدیگر است. شکل و اندازه‌ی دندان‌ها نیز از این امر مستثنی نیستند. برای داشتن زیباترین لبخند باید نسبت طلایی (Golden Ratio) با در نظر گرفتن محدودیت‌های موجود به درستی رعایت شود. این عدد یکی از زیبایی‌های دنیای ریاضی بوده و از تناسب‌های موجود در بدن انسان گرفته شده است. گاهی همین تغییرات کوچک و محدود لبخندی استثنایی به وجود می‌آورد.
2- هماهنگی خطوط لثه‌ای

خطوط لثه‌ای قرینه و هماهنگ، برای هر لبخند زیبایی، از ضروریات محسوب می‌شود. لبخند لثه‌ای یا لبخندی که در آن لثه بیش از حد طبیعی دیده می‌شود یا متناسب نبودن لثه دور دندان‌ها از مشکلاتی است که امکان یک لبخند زیبا و بی دغدغه را از بسیاری افراد می‌گیرد.
3- به هم ریختگی یا نامرتبی دندان‌ها

زیبایی طرح لبخند نیازمند تقارن و توازن چند جانبه است. به‌ هم ریختگی دندان‌ها ایراد شایعی است که با سطوح مختلف در بعضی از افراد دیده می‌شود. به جز ایجاد مشکلات زیبایی، نامرتب بودن دندان‌ها می‌تواند منجر به بروز مشکلات جدی‌تری گردد. از این رو ردیف کردن دندان یکی از خدمات درمانی مناسب برای خلق طرح لبخند زیبا و منحصر به فردی است که توسط متخصص ردیف کردن دندان انجام می شود.
4- از بین رفتن فواصل بین دندانی

دلایل بروز این نازیبایی متعدد است. از علل ارثی و مادرزادی گرفته تا کوچک بودن دندان‌ها نسبت به فک یا جای خالی برخی دندان‌ها به علت کشیدن‌، وجود دندان‌های اضافی، فرنوم‌ها یا چسبندگی‌های لثه‌ای و در نهایت بیماری‌های لثه. به هرحال این فواصل بخصوص اگر در دندان‌های قُدامی دیده شوند به لبخند فرد ظاهر نامطلوبی می‌دهند. از اینرو مرتب کردن دندان ها یکی از محبوبترین خدمات درمانی دندانپزشکی برای ایجاد یک طرح لبخند زیبا هالیوودی و جذاب است.
5- نا هماهنگی‌های لبه‌ای دندان‌ها یا کوتاه و بلند بودن لبه نسبت به یکدیگر

این مشکل می‌تواند ناشی از تفاوت اندازه دندان‌ها یا نحوه‌ی قرار گرفتن آن‌ها در کنار هم و یا حتی به دلیل پریدگی‌های ناشی از دندان قروچه یا جویدن خوراکی‌های سخت باشد که از طریق مرتب کردن دندان ها برای ایجاد طرح لبخند شکیل و زیبا درمان می‌شود.
روش‌های درمان در طرح لبخند
هر دهان دارای ویژگی‌های منحصر به فرد است و درک این ویژگی‌ها می‌تواند به ارائه خدمات دندانپزشکی زیبایی مناسب به هر بیمار کمک کند. معمولاً فرآیند اصلاح طرح لبخند دندان می‌تواند ترکیبی از روش‌های زیر باشد:
باندینگ دندان


باندینگ دندان از روش‌های دندانپزشکی زیبایی مطمئن و بی‌خطر است که برای بهبود ظاهر خراشیده، ترک خورده، یا تغییر رنگ داده دندان‌ها، حذف فضاهای خالی بین دندان‌ها و نیز تغییر اندازه یا شکل دندان‌ها به منظور اصلاح طرح لبخند استفاده می‌شود. در این روش رزین دندانپزشکی با رنگی که بیشترین نزدیکی را با رنگ طبیعی دندان بیمار دارد، بر روی دندان استفاده شده و به شکل دلخواه در می‌آید. این روش در کمتر از یک ساعت کامل می‌شود و طرح لبخند را به صورت طبیعی برای فرد به ارمغان می‌آورد.

سفید کردن دندان
بلیچینگ یا سفید کردن دندان یکی از روش‌های رایج دندانپزشکی زیبایی و ایجاد طرح لبخند است که برای بیمارانی که به دنبال داشتن لبخندی شفاف و زیبا با صرف حداقل زمان هستند، مناسب است. در این حالت بیماران می‌توانند فرآیند سفید شدن دندان را در مطب دندانپزشک یا در خانه انجام دهند.
ونیر پرسلاین

ونیر پرسلاین که با نام «ارتودنسی فوری» نیز شناخته می‌شود قابلیت اصلاح تعدادی از مشکلات و ترمیم زیبایی دندان برای اصلاح طرح لبخند را به صورت فوری دارد. این نوع روکش بر روی دندان‌های شما قرار می‌گیرد و به این ترتیب مشکلات ظاهری آن‌ها همچون خراشیدگی، کجی، و تغییر رنگ را پنهان می‌کند. فقط در طول دو جلسه درمانی، روکش ونیر پرسلاین می‌تواند به شما یک لبخند جدید زیبا و خیره کننده هدیه دهد.
پر کردگی به رنگ دندان

استفاده از پر کردگی همرنگ دندان، جذاب‌تر و ایمن‌تر از روش‌های قدیمی است. امروزه می‌توان پر کردگی‌های فلزی قدیمی دندان را با مواد کامپوزیت دندانی سفید جایگزین کرد و به این ترتیب طرح لبخند شما را زیباتر نمود.
براکت‌های نامرئی

استفاده از براکت‌ و بریس نامرئی یک روش آسان و بسیار موثر برای بیمارانی است که به دنبال اصلاح وضعیت قرار‌گیری دندان‌های خود هستند و نمی‌خواهند دیگران از تحت درمان بودن آن‌ها مطلع شوند. این نگهدارنده‌ها در روش تراز کردن نامرئی به سادگی از دهان خارج می‌گردند و به همین خاطر هنگام استفاده از آن‌ها بیمار مشکلی با غذا خوردن، مسواک زدن، و نخ دندان کشیدن نخواهد داشت. از اینرو براکت نامرئی علاوه بر ایجاد اصلاحات به صورت نامرئی طرح لبخند طبیعی ارائه می‌نمایند.
براکت‌های قدیمی

در صورتی که بیمار به دنبال روش‌های اصلاح طرح لبخند با درمان ارتودنسی ارزان‌تر باشد می‌توان از براکت‌های نوع قدیمی نیز استفاده کرد. فرآیند درمان با براکت‌های قدیمی در حدود 2 سال طول می‌کشد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان