سخن روز: --- اشتباه کردن، اشتباه نیست، در اشتباه ماندن، اشتباه است. ( ناشناس) ---

از ما حمايت کنيد
به مهندسي جوش امتياز دهيد

ارسال پاسخ 
خرید اینورتر IGBT یا MOSFET ؟؟
۱۳۹۷/۶/۴, ۰۹:۲۸ صبح
ارسال: #1
خرید اینورتر IGBT یا MOSFET ؟؟
باسلام و عرض ادب خدمت دوستان و اساتید محترم

من قصد دارم یک دستگاه اینورتر جوشکاری بخرم.
کار جوشکاری سنگین ندارم اما میخام دستگاهی بگیرم که اگه ی رو خواستم چند ساعت جوشکاری کنم دستگاه به مشکل نخوره.

طبق تحقیقاتی ک انجام دادم دو نوع اینورتر در بازار وجود داره که در ی سری ها از ترانزیستور های MOSFET استفاده شده و در ی سری IGBT .

سوال اینجاست که کدوم مدل از این دستگاه ها کیفیت و دوام و قدرت بهتری دارن؟
طی اطلاعاتی که بدست آوردم و مطالعاتی که کردم تکنولوژی IGBT بعد از JBT و MOSFET در دهه ۱۹۸۰ به بازار اومده و مزایای این دو قطعه رو داره و معایب اونها رفع شده.
اما با تعمیرکارها که صحبت کردم نظرشون این بود که با وجود این کهIGBT جوش نرم تری داره اما حساس تر هست و امکان سوختنش زیاده و هزینه تعمیر بالایی داده.
یک شرکت تولید کننده اینورتر هم ادعا میکرد دستگاه های MOSFET با آب و هوای ایران هماهنگی بیشتری داره.
و جالب‌تر این که قیمت دستگاه هایی که از MOSFET استفاده میکنند بیشتر از IGBT هست.
دوست دیگه ای هم گفته که دستگاه هایIGBT موجود در بازار همون دستگاههای MOSFET هست که فقط IGBT در اونها استفاده شده و مدارش برای IGBT طراحی نشده.

این موارد من و برای انتخاب دستگاه خوب به شک و تردید میندازه.

تو دیجیکالا این دو مدل و دیدم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان به نظرتون کدوم و بخرم؟؟؟؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان